Wpis z mikrobloga

@BQP: JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO #!$%@?ŁBYM STAREGO
1 puszka pomidorów pokrojonych lub całych ale bez skórki 1,90zł
1 ząbek czonku ok. 3.5zł główka
szczypta bazylii lub parę liści świerzych saszetka ok 1.20zł
szczypta pieprzu czarnego to się ma w domu
szczypta soli to się ma w domu
papryczki peperoni (mam takie suszone,mogą byc) 1.75zł

Dobra lecimy
Obieramy czosnek i siekamy w drobny mak, nastepnie wlewamy 2 łyzki oliwy (moze byc olej) i rozgrzewamy. Wrzucamy czosnek i mieszmy szybko aż
@OXYGEN7: Prawdziwy sos, który ma być na prawdę pikantny i ma być podobny do tych, które @BQP chce kupić, musi zaweirać ocet. Wszystkie sosy z ostrymi paprykami są robione na bazie octu. Przepis, który tu podałeś może robić za, co najwyżej, sos do pizzy.

@BQP: Ostre papryczki do sosów można kupić przez internet. Można też kupić w dużych miastach w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych. Polecam papryczkę habanero na dobry początek,