Wpis z mikrobloga

@rykukuku: 3800 za laptop, 400 zł za 256GB dysk cruciala mx100 + 40 zł za kieszeń = 4240 zł vs Acer 4469 zł z 120GB na m.2 sata.

Asus ma lepszą matrycę i karta ma 4GB vram, jest jednak grubszy, audio ma średnie, wydaje się być troszkę chłodniejszy jeżeli chodzi o temperatury klawiatury jak i samego cpu czy gpu. Acer jest cieńszy i lżejszy
  • Odpowiedz
Ideapada. Mój ojciec ma thinkpada


@rykukuku: lol, tak samo jak u mnie xD Ale nie powiedziałbym, że mój jest mniej trwalszy.
Oba się dobrze trzymają, chociaż mój jest sporo młodszy. Czas pokaże ;p
  • Odpowiedz
@rykukuku: Sam tera działam na lenovo wprawdzie wersja z i5 ale od pół roku sprawuje się świetnie o ile masz podstawkę chłodzącą, bo przy tych parametrach potrafi throttling się odezwać przy dużym obciążeniu.
Myślałem nad Acerem, ale doświadczeniem z poprzednich 3 acerów które miały wielki problem z chłodzeniem postawiłem na lenovo
  • Odpowiedz
  • 0
@Regis89:
Czytałem testy tego Acera i podobno throttling praktycznie nie występuje, a tempy na procku nie przekraczają 90 stopni.

@Pustulka: Muszę obczaić tego Asusa. W sumie mam SSD samsunga 120 GB na SATA III pod ręką. Będzie pasował, prawda?
  • Odpowiedz
@rykukuku: Xkom. Opisywałem już swoje perypetie z nimi.
W skrócie: dostałem niedziałający sprzęt, odesłałem, powiedzieli że porysowałem go i żebym spadał. Sprzedali też za dużo ramu (tj nie obsługiwał tego procesor) i gość na infolinii się wygadał że dostałem powystatowy i pytał o c--j mi chodzi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rykukuku:
Wersja wlutowana to maxwell, a takie masz we wszystkich laptopach, które były tutaj wymienione, występuję w wersji z 2GB i 4GB ddr5.
Kepler też występuje w wersji 2 i 4GB, ale on jest na slocie mxm oraz dodatkowo pobiera więcej energii i się też bardzie grzeje.

Podsumowując słaby research :P
  • Odpowiedz
@mysteriousnotme:
Tak matryca jest faktycznie słaba, ale łatwo ją wymienić, a hybryda nigdy nie zastąpi ci dysku, więc warto. Dołożyć nie da rady, bo nie ma napędu, ani slotów m.2 i msata.
  • Odpowiedz