Wpis z mikrobloga

europauniversalis4


@Kukki: grywalna ta europauniversalis 4? Chciałbym pograć w strategię, jednak nigdy wcześniej nie grałem w żadną strategię i nie wiem czy ogarnę, a po drugię chciałbym się zapytać czy warto instalować? Dzięki za odpowiedź
@t3rror1st: Stary, zajebista. Kupiłem tylko dlatego, że była paczka paradoxu za jakieś śmieszne pieniądze z powodu błędu w cenie - no i tak od niechcenia zainstalowałem w Paźdznierniku. Do tej pory mam nabite 338h i zdążyłem kupić wszystkie dodatki

A wcześniej byłem BAARDZO sceptycznie nastawiony do "grania w mapę" to moja pierwsza tego typu gra.
@t3rror1st:

1. grywalna? Oj tak.
2. nie grałeś nigdy w żadną strategię? Nigdy? Niby EU4 ma tutorial, ma dobrą wiki, społeczność i wsparcie, ale dla kogoś świeżego w tematyce RTS to może być szokiem. Ta ilość zależności i tabelek do ogarnięcia, ale powiem, że to nie jest zbyt skomplikowane wbrew pozorom. Paradox postarał się, by gra była dość przystępna dla każdego.
3. warto instalować? Tak, tylko uważaj na swoje życie jak
@t3rror1st: Jeżeli nie grałeś serio w żadną to będziesz mieć spory problem jw. kolega napisał przygotuj się na kilka przegranych serii, mimo to polecam.
@RokitaJan: Gdyby z Burgundii, ta Holandia byłaby 3x taka ;)
@Kukki: Jak CI się gra holdandią? Też miałem ochotę nią zagrać, ale nie podobają mi się idee skupione na flocie i to, że są republiką, kupiecką chyba?
@Nikron: utworzyłem z Utrechtu, ale grałem na Divide et Impera, więc tam nieco lepiej jest z ogarnięciem kultur z regionu "niskich krajów". Akceptacja kultur zależy jedynie od base taxu prowincji, więc w tym przypadku nic nie zrobisz oprócz idei humanistycznych. A zajmuję wszystkie prowincje z claimów jakie dostają Niderlandy po utworzeniu + część Anglii + 3 prowincje francuskie