Wpis z mikrobloga

@Mhrok: A pieszy może wjechać we mnie na ulicy? Ciekawe. Lepiej się nie wypowiadaj jak masz takie mądre porównania.

Może w takim razie zdejmijmy OC dla motorowerów i innych jednośladówek, bo co to za różnica, czy rower czy skuterek?
@novyr9: Rowerzysta i pieszy jest w stanie wyrządzić mniej więcej podobne szkody w mieniu, stąd moje porównanie. Nie wiem czemu tak agresywnie reagujesz na to.
@Mhrok:

Jaka jest różnica w tym, czy szkodę wyrządzi mi rower, skuter, motocykl albo samochód?

Jak próbujesz rzucać pojęciami to może sprawdź przed tą Twoją audycją co zalicza się do pojazdu silnikowego, co nie. Czekam aż mi wytłumaczysz, bo może się zdziwisz.

Nie pieszy zasadniczo nie może wyrządzić takiej samej szkody, bo:

a) nie porusza się po ulicy
b) nie porusza się z prędkością 20 - 50 km/h
c) brak punktu
@Mhrok:
Skoro tak rozgraniczasz to już w ogóle dno i metr mułu. Wymyślaj swoje własne klasyfikacje i idź potem ludziom tłumacz przepisy -.-
W takim razie poproszę definicję pojazdu z silnikiem.

Gówno prawda, mogę lekko kogoś puknąć samochodem i będzie mała rysa, również mogę wpieprzyć się komuś na machę, pogiąć ją, rozbić szybę, rozwalić zderzak. Także argument z dupy totalnie, nie rozmiar szkody tworzy obowiązek ubezpieczeniowy a w ogóle zwiększona możliwość
@novyr9: Jak widzisz życie zweryfikowało też rowery - nadal nie ma obowiązku ubezpieczenia OC i nie zanosi się, żeby coś takiego było wprowadzone.
Po prostu chciałem nazwać krótko te wszystkie pojazdy o których mowa - jeżeli tak bardzo Cię to gryzie to możemy je określić jako "wszystkie inne pojazdy poza rowerami" (tak, wiem o istnieniu rowerów z silnikiem, ale nie rozdrabniajmy się aż tak).
Właśnie od tej, wspomnianej przez Ciebie, możliwości
@Mhrok:

Kolejny żart z Twojej strony.
Rowery na drodze u nas są jeszcze sto lat za murzynami, przeszliśmy dopiero przez pierwszą fazę - regulacje przepisów.
Teraz właśnie trwa praktyka i będą wprowadzane zmiany. Tak samo jak było z motorowerami.
Albo zrobi się porządne i przemyślane ścieżki rowerowe albo OC.

To zależy także od wartości Twojego pojazdu, za skuter płacę 70 zł i co w związku z tym?

Są ludzie, którzy płacą