Wpis z mikrobloga

@fervi: Cały problem rozchodzi się o to, że z gnome-bluetooth usunęli trayową ikonkę, a blueman mimo tak długiego rozwoju wygląda i zachowuje się nadal jak wczesna beta. Szukam jakiejś alternatywy, która współpracowała by z MATE na laptopie mojego różowego paska.
@FunkYoSelf: Mate to taki projekt, który ma przeżyć w stagnacji Gnome 2
Ale wszystko poszło do przodu, jakby goście pomogli w Xfce4 - mieliby moje błogosławieństwo.

Tworzenie barykady nikomu nie wyszło na zdrowie i jest głupie - Mate najprawdopodobniej padnie i tyle z projektu będzie
@fervi: Jeśli codziennie pojawiają się nowe zmiany, to jakim ty padnięciu projektu bredzisz? Poza tym jest wspierane przez jedną z większych dystrybucji Minta. XFCE jest spoko ale funkcjonalnie brakuje im sporo do MATE.
@FunkYoSelf: W wielu projektach zmiany pojawiają się codziennie, Xfce4, jądrze Linuksa, Shumway itd.

Zresztą niezbyt bym patrzył na to, że mają wsparcie od Minta - Mint już sam zaczyna olewać swoje aplikacje (te dla LMDE).

Ja nie twierdzę, że upadnie dziś, może upaść za rok, dwa, trzy - ale upadnie, podczas gdy KDE, Gnome czy Xfce4 będą dalej żyć (chociaż tego ostatniego pewien być nie mogę)