Wpis z mikrobloga

Chimborazo liczący 6310 m jest nie tylko najwyższym wulkanem w Ekwadorze, ale też jednym z najwyższych wulkanów na świecie, a poprzez to, że znajduje się bardzo blisko równika jest najwyższą górą świata licząc od jądra Ziemi. Biorąc pod uwagę odległość od środka Ziemi Chimborazo jest o 2150 metrów wyższy od Mount Everestu.
źródło

Pobierz Nedved - Chimborazo liczący 6310 m jest nie tylko najwyższym wulkanem w Ekwadorze, al...
źródło: comment_Bt1j5ncdPoHS5VK4XXAwk5ZDYaP8sNNO.jpg
  • 13
@gloom: wysokogórskiej to mam nikłe doświadczenie, ale na pewno chciałbym to przeżyć.
może inaczej - na pewno to w życiu zrobię, czy z mirko czy nie :)
inicjatywa nie mniej jednak ciekawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@entrop: również mam podobnie, wysokie ambicje ale jeszcze niewielkie doświadczenie :D w każdym razie, jest sporo ciekawych szczytów niezbyt wymagających a z tego co widziałem jest paru mirków zainteresowanych tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gloom: można spróbować coś ogarnąć, chociaż w moim przypadku w grę wchodziłby następny rok ew dopiero zima (jeśli pojedziemy gdzieś gdzie jest ciepło)
@gloom: Najbliższe duże miasto to Gloggnitz W okolicy milion miejsc do wspinaczki w górach, jeżeli tylko na sportowo to można też coś znaleźć albo pojechać do Peilstein. Tak mówią wspomnienia ;)
@gloom: Aczkolwiek zanim zaczniesz martwić się o miejsce to pamiętaj, że w góry potrzebujesz takiej masy szpeju, że głowa mała.

PS. Cały czas mam na myśli wspinaczkę, nie łażenie po szczytach.
@Mhrok: brzmi ciekawie, mnie jak najbardziej interesuje strona sportowa, a co do szpeju to zdaje sobie sprawę że sporo kosztuje, kompletuję go już od jakiegoś czasu i ciągle jest coś co by się przydało.. ale fundusze nie wystarczają :D