Wpis z mikrobloga

Spanie polifazowo, czyli 6 x 20min - Dzień 6

Czas od ostatniego normalnego spania: 161h (7 dni, 6 noce)
Czas drzemek łącznie: 15h 20 min
Średni czas snu na dzień: 2h 16 min
Stan samopoczucia w chwili pisania posta: 8/10

Dzisiaj nadszedł przełomowy dzień. Pierwszy raz od początku eksperymentu udało mi się zmniejszyć sen do 2h tak jak to zakładałem na początku. Co prawda dodatkowa drzemka w trakcie nocy dalej była na swoim miejscu, jednak gdy położyłem się o 15:00 nie umiałem zasnąć. Leżałem i leżałem, ale po prostu nie byłem zmęczony. Po 15 minutach w łóżku stwierdziłem, że olewam. Wstałem i jak gdyby nigdy nic wytrzymałem do następnej drzemki o 19:00. Co dziwne nie odczułem przez ten czas żadnego zmęczenia, ani nic. Zastanawiam się czy to tylko taki jednorazowy przypadek, czy po prostu mogę sobie od czasu do czasu opuścić jakąś drzemkę bez konsekwencji, kiedy sytuacja będzie tego wymagać. Dlatego zamierzam jeszcze w najbliższym czasie opuścić drzemkę i sprawdzić swoje możliwości.

Drugim może mało ważnym spostrzeżeniem jest fakt, że byłem dzisiaj na piwie z kolegami i o dziwo nie zauważyłem jakiś zmian w "efektywności wchłaniania i działania alkoholu", nie mówię, że piłem dużo, ale spodziewałem się, że drastyczne ograniczenie snu spowoduje jakieś zmiany w tym aspekcie. Jednak się zawiodłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

W sumie to tyle na dzisiaj. Nic więcej wartego opisania się nie wydarzyło, czuję się dobrze, noc też minęła bez problemów i bardzo produktywnie. Po za tym zbieram siły na jutro, ponieważ zamierzam napisać podsumowanie tego tygodnia. W końcu jutro o 7:00 minie właśnie dokładnie 7 dni od ostatniego normalnego snu. Pozdrawiam i życzę Wam miłego, długiego i spokojnego snu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


----------------
Zapraszam do obserwowania #spiepolifazowo,aby być na bieżąco z moimi zmaganiami ze snem
- - -2h dziennie - - - 14h tygodniowo - - - 60h miesięcznie - - - I tylko mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) - - -
---------------

#nocnazmiana #spijzwykopem #takbylo #oswiadczenie
  • 7
@Theia: Nie spędzam całego tego czasu na wykopie :p
@JaDamian: Chwilowo nie pracuję, ani nie studiuję :p Do końca lutego byłem studentem, jednak kierunek, który wybrałem nie sprawdził się, a więc zrezygnowałem. Teraz mam parę miesięcy wolnego, które spędzam ucząc się we własnym zakresie programowania. Później wyjeżdżam do pracy za granicą (prawdopodobnie Norwegia). A w październiki idę na studia z mojego planu b. To tyle z krótkiej historii mojego życia
@sebik3493: przeczytałem wszystkie Twoje wpisy i trzymam kciuki, może kiedyś sam się skuszę na takie spanie, co by nawet dla mnie pasowało bo często nie umiem zasnąć kiedy chce iść spać i śpię maks po 5h na dobę.. Myślę że spokojnie dałbym rade spać po 2godziny lub 3maks
@sebik3493: Czy jesteś aktywny fizycznie, a jeśli tak, to jak? Ja próbowałem tej zabawy, ale szybko zrezygnowałem. Mózg faktycznie działał sprawnie przez cały czas, ale ciało odmawiało posłuszeństwa. Do tego stopnia, że wiedziałem co chcę napisać na klawiaturze, ale nie mogę ruszyć ręką.