Wpis z mikrobloga

Mam problemo z #elementaryos 0.3
Posiadam lapka z karta Nvidii + Intela w procesorze, po instalacji musiałem używać opcji "nomodeset" w grubie aby pozbyć się czarnego ekranu, zainstalowałem najnowsze stery nvidii i teraz mam natywną roździelczość ale mam czarny pulpit, brakuje interfejsu, gdy odpale jakieś okno nie mam paska tytulowego okna, nie moge go przenosić ani powiększać. Co ciekawe po instalacji sterowników muszę za każdym razem usuwać z gruba "nomodeset" bo mam czarny ekran z tą opcją.

Co zrobić? :<
Nie znam się za bardzo na linkusie ale chce mu dać szansę bo mi się bardzo spodobał jak narazie.

#linux #elementaryos
Pobierz
źródło: comment_9L3UEUxQfnQWGf7e80Ns0LX0CZ2m58bE.jpg
  • 9
@xxcuzzme: elementary to trochę słaby wybór na zaprzyjaźnienie z linuksem ( ͡° ʖ̯ ͡°) jest jeszcze w becie i korzysta ze starego ubuntu. Sprawdź mint albo czyste ubuntu, będzie Ci łatwiej poznać się z systemem a potem będziesz szła z customami
@mortt: wcześniej miałem przygodę z Fedorą (dawno temu) w międzyczasie z wieloma OSX86, potem Ubuntu z tym nowym brzydkim (IMO) UI i liczyłem właśnie, że zainstaluje sobie tego ładnego Elementary i nie będe się musiał bawić w zmienianie wyglądu itp itd :(

Jeszcze się wstrzymam i poczekam, może ktoś coś będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Jak nie to może ubuntu, da się tam jakoś wgrać tego Pantheona?
Nie znam się za bardzo na linkusie ale chce mu dać szansę bo mi się bardzo spodobał jak narazie.


@xxcuzzme: weź ściągnij sobie livecd mint'a to takie ubuntu tylko, że mniej śmiecia w środku. Mi wszystko działało odrazu co mnie bardzo zdziwiło.