Wpis z mikrobloga

Za tydzień w Izraelu odbędą się wybory parlamentarne. Swego czasu różne testy, quizy polityczne cieszyły się dużym powodzeniem na wykopię to proszę, możecie się dowiedzieć która z izraelskich partii jest najbliższa waszym przekonaniom: http://www.israel.electioncompass.org ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu macie jeszcze sondaże, jeśli naprawdę nie macie życia i interesują was wybory w Izraelu: http://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_Israeli_legislative_election,_2015


#neuropa #testypolityczne #czemujeszczniespie
  • 7
@Kamill: Oczekiwania vs rzeczywistosc. Wg. standardow wykopowo-europejskich, Izrael to ciemnogrod z fundamentalistycznym nacjoreligiofaszyzmem, t.j. z patriarchalnym uciskiem, antygejowskim faszyzmem i rzadami kleru.
Pominales n.p. pytania d.t. segregacji oraz przedkladania religii ponad prawo panstwa
@spluczka: Gdzie pominąłem? Pytanie o szabas wydało mi się po prostu jeszcze bardziej absurdalne. Na szczęście tylko te ultra-ortodoksyjne partie popierają takie rozwiązania, w ogóle to nie wiem na cholerę im aż 3 partie ultra-ortodoksyjne, ale to lepiej, że dzielą głosy.
Gdzie pominąłem? Pytanie o szabas wydało mi się po prostu jeszcze bardziej absurdalne


@Kamill: ? No chyba nie. Przecież szabas jest tylko niewielkim elementem całej religii.

Jedno z pytań w teście brzmiało następująco: "czy jeżeli jedno z praw ustanowionych przez państwo Izrael jest niezgodne z prawem religijnym, to czy prawo religijne powinno mieć pierwszeństwo ponad prawem państwowym?"

różnica mniej więcej taka, jak pomiędzy zapytaniem - czy niedziele powinny być wolne od
@Kamill: Sam fakt, że o niektóre z tych rzeczy muszą w ogóle pytać jest przerażający. Czy osoby o innych poglądach religijnych powinny mieć takie same prawa? Czy utrzymywać segregację płci w komunikacji miejskiej? Masakra...

Odpowiedź też mi wyszła tuż przy Unii Syjonistów, którzy są tak strasznie lewaccy, że całkowicie nie zgadzają się ze stwierdzeniem, że Izrael powinien być państwem wszystkich swoich obywateli. Masakra. :P