Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam takie pytanie do ludzi mieszkających w Anglii. Planuje powrót do tego dziwnego, lecz na swój sposób ciekawego kraju i mam pewien pomysł na swój mały biznes. niestety brak mi funduszy na start. Bylem już tam kilka lat i 3 lata temu wróciłem do polski. W Anglii miałem konto bankowe w Lloyds i cały czas pracowałem i wszystkie wypłaty regularnie wpływały na to samo konto. Mniej więcej po 3 latach od założenia konta, pewnego razu potrzebowałem extra gotówki i udałem się do banku z pytaniem o mały kredyt i okazało się że mam możliwość dostać bez większych formalności 10tys. funtów. Potrzebowałem tylko 2tys. i tyle dostałem. Oczywiście wszystko spłaciłem przed wyjazdem do polski. Znam się na kilku rzeczach, ale akurat na bankowości ni #!$%@?. Był to zdaje się kredyt odnawialny, nie miałem stałych rat do spłacania w terminie. I teraz pytanie. Jeśli teraz pojadę i zacznę pracować za najniższą krajową czyli za jakieś 220f. tygodniowo( taką pracę mam w sumie od ręki) to po jakim czasie regularnych wpłat na konto, będę mógł dostać powiedzmy 5tys. funtów takiego kredytu? A może dostępność takiego kredytu jest uzależniona jeszcze od czegoś innego? Jak to wygląda w najpopularniejszych bankach typu Lloyds, czy Barclays? Zaznaczam ze nie chodzi mi o żaden przekręt, ani nic takiego. Chcę uczciwie wziąć kredyt i uczciwie go spłacić. Pytanie tylko gdzie najszybciej go dostanę. #anglia #emigracja #emigrujzwykopem #pytanie
  • 8
Pytanie tylko gdzie najszybciej go dostanę.


@Bruno76: nie wiem, ale jest strasznie #!$%@?. Jak po przyjezdzie chcialem, heh, karte zblizeniowa z zawrotnym limitem 20 funtow to mi odmowiono z powodu braku zdolnosci kredytowej (mimo,ze mialem w lapie umowe o prace, nawet oferowalem, ze dam im do reki te 20 funtow jako zabezpiecznie, ale nie).
Obawiam sie, ze wszystkie banki korzystaja z tej samej bazy zdolnosci kredytowej.
Z tego co slyszalem -
@Triplesix @M4ks w sumie jak zwał, tak zwał, chodzi o to żebym mógł jednorazowo wyjąć z banku te 5tys. Pewności nie mam, bo to było już jakiś czas temu, ale wydaje mi się że to jednak był kredyt. Nie używałem nigdy karty kredytowej, tylko zwykłą Visa i jedynie płaciłem nią za zakupy i pamiętam że sam byłem zaskoczony że mogę ot tak dostać 10tys.
@Bruno76: W Barclaysie możesz wziąć od razu darmową kredytówke, spłacając w terminie nic Cię nie będzie kosztować a punkty Ci wzrosną znacznie. Myślę, że w Barclaysie dostaniesz taki kredyt na minimalnej jeśli będziesz mieszkał sam i nie będziesz miał wysokich kosztów stałych jak rachunki, mieszkanie, tak żeby zostawało Ci na ratę.
@bnds bede mieszkal raczej w wynajetym pokoju, wiec rachunkow ani nic takiego na moje nazwisko narazie nie bede mial, punktow zadnych tez nie bede potrzebowal jesli juz dostane ta kaske. @Marcinowy o szczegolach wole nie mowic. ogolnie rzecz biorac chodzi o zarobkowanie w internecie, do ktorego potrzebuje na start jakies 15tys pln. w polsce takiej gotowki na ta chwile i w najblizszej perspektywie nie zdobede wiec pomyslalem o anglii. przy dobrych wiatrach