Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie. Zrobiłem przegląd auta 24.01, skończyło mi się miejsce na pieczątki, stacja kontroli nie dała nowego auta za ubieranie u nich wszystkich, ale dali zaświadczenie o badaniu i radzili zgłosić się do urzędu na wymianę w ciągu 30 dni. Nie miałem czasu, miesiąc minął. Mogę jechać zgłosić wymianę z tym papierem czy musze walić do SKP jeszcze raz na przegląd? Na kwicie napisali ze przegląd ważny rok. To jak z tymi 30 dniami?
#prawo #auto #motoryzacja
  • 6
@Pred: generalnie nijak, idz do urzędu i dadza nowy dowód. Ja tak miałem z przerejestrowaniem samochodu (z siebie-firmy na siebie-obobe, #!$%@? mac, 200zł) - masz na to 30 dni. Problem w tym, ze urzad nie moze odmowic niezalenie od daty (ten termin obowiazuje Ciebie, nie urzad).
@Pred: Właśnie mi przypomniałeś, że my nie wymieniliśmy jeszcze dowodu, już prawie rok jeździmy z takim zaświadczeniem :) na kontrolach problemów nie było, ale to może wynikać z tego, że jesteśmy użytkownikami samochodu i mieszkamy daleko od właściciela, a to właściciel musi wymienić dowód rejestracyjny (takie info z wydziału komunikacji dostaliśmy). Męża kumpel już ze trzy lata jeździ na zaświadczeniach, bo nie wymienił dowodu.