Wpis z mikrobloga

@Kukki: ja bym tak robił. Nie uformowana Rosja = brak claimów/corów na noworosję. W złotą ordę wchodzi się jak w masło bo ich jednostki militarne nie rozwijają się.
@efeeem: Wrzuć aktualną mapę. Ja wczoraj zrobiłem wasala z muscowy :D. dobrym sposobem na nich jest wyzwolenie nowogrodu. Potem karmienie nim ruskich. Samo ich wchłonięcie będzie mnie kosztować z 900 diplo.
@efeeem: Wieczorem. Jakoś po północy, jak zdołam zmusić się do wyłączenia kompa. Może jeszcze uda mi się rozmontować HRE. Póki co szedłem na wschód. Wczoraj w nocy zabrałem dwie prowincje Hanzie. I to mogło nie być dobre. Ale generują dużo kasy, więc może Austria się na to nie obrazi. Planuję napuścić ich na ottomanów i gdzieś koło 1700 roku zerwać sojusz i zacząć ich nękać.
@efeeem: mi przeszkadzają Czechy. przegapiłem szanse gdy Austria z nimi wojowała i na nich nie ruszyłem bo niszczyłem Nowogród. Ottomani mają interesujący mnie kawałek Węgier. Swoją drogą musze zobaczyć czy nie nakarmić ruskich krymem. Tylko czy wtedy nie przekroczę maksymalnej puli punktów potrzebnych do aneksji.
@Danjou: Węgry u mnie są takim szajsem mają może ze 3 prowincje a reszta podzielona między mnie i Austrie.
Co do Krymu to się zapisz i testuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)