Wpis z mikrobloga

Czy lemingi zrozumiały że ja NIE jestem przeciwko szczepionkom tylko przeciwko przymusowi? Jedni eksperci mówią że szczepienia są dobre a inni mówią że wcale takie dobre nie są. Nawet gdyby NIKT się nie zaszczepił na nic to ginęłoby może rocznie 500-600 ludzi więcej rocznie, bo dzisiaj mamy medycynę która z odrą czy innymi wirusami sobie jest w stanie spokojnie poradzić. Oczywiście koszty takiego leczenia są większe niż zaszczepienia. Należy jednak pamiętać że organizm ludzki nie jest z gumy, jak zaszczepiamy się na jedno to na inne wirusy jesteśmy bardziej podatni, bo nasz organizm produkuje przeciwciała (profilaktycznie) np. na odrę. W wyniku czego, w krajach gdzie jest przymus szczepień, więcej ludzi ginie na zapalenie płuc niż w krajach gdzie przymusu nie ma. Tutaj profesor Maria Majewska (neurobiolog) o szczepianiach (dla równowagi): http://www.youtube.com/watch?v=d3BUgYXtJ10

#neuropa #korwin #jkm #wipler #szczepienia #antyszczepionkowcy #nauka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy lemingi w końcu zrozumieją, że ja się nie wypowiadam na temat szkodliwości jedzenia, ale jestem przeciwko przymusowi. Jak rodzic chce nie karmić swojego dziecka, to powinien mieć takie prawo!
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: A teraz się zastanówmy, czy rodzice karmią swoje dzieci, bo jest nad nimi jakiś aparat przymusy czy może dlatego, że jest to dla nich dobre? Może idźmy tą drogą, że skoro jest to dobre, to ludzie sami do tego dojdą i to zrobią.
  • Odpowiedz
@Gliv: Ale jeżeli jakiś rodzic będize głodził swoje dziecko, to straci prawa rodzicielskie, albo jeszcze wyląduje w więzieniu.
W wypadku walki z pedofilią też szedlbys tą drogą? Skoro niegwalcenie swojego dziecka jest dobre, to ludzie sami do tego dojdą i to zrobią. ;)
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: Likwidując przymus likwidujemy też podstawowy argument antyszczepionkowców za spiskiem, bo skoro jest takie korzystne to czemu są zmuszani. Nie będą mogli sobie wtedy wmawiać, że to jakaś szajka zmusza ich do tego i ci, którzy pod przymusem uważali sczepiania za zło, sami dojdą, że są jednak dobre.
  • Odpowiedz
@maciej-kalinowski: W 2013 roku na świecie na odrę zmarło 145 700. Niektóre powikłania odry zabijają, albo powodują kalectwo kilka lat po przechorowaniu.

Należy jednak pamiętać że organizm ludzki nie jest z gumy, jak zaszczepiamy się na jedno to na inne wirusy jesteśmy bardziej podatni, bo nasz organizm produkuje przeciwciała (profilaktycznie) np. na odrę. W wyniku czego, w krajach gdzie jest przymus szczepień, więcej ludzi ginie na zapalenie płuc niż w krajach gdzie przymusu nie ma.


Jakieś źródło? Przyczyna 60% zgonów w przebiegu odry, to właśnie zapalenie
  • Odpowiedz