Wpis z mikrobloga

Pytanie do grafików o księgę znaku. Kiedy przychodzi Wam zrobienie takiej właśnie księgi znaku to wszystkie zasady wymyślacie wy tak z czapy totalnie czy się czymś kierujecie? No wiecie, "a zapiszę sobie, że logo nie może być bliżej niż 3 cm od lewej krawędzi". Czy może są to jakieś uniwersalne zasady, którymi się kierujemy?

#pytanie #dtp #grafika #webdesign #illustrator
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MieszamKaweOlowkiem: Z takimi rzeczami to ja jeszcze nigdy nie miałem styczności. Nikt nie domagał się nawet informacji o kolorach innych niż CMYK.
Właśnie dlatego pytam bo ta tematyka mnie ciekawi.
Wytyczne dla haftu? Wow...
  • Odpowiedz
@Bunch: masz inne palety dla farb, inne dla folii (np RAL), inne dla nici (np DMC). Trzeba dobierać odpowiednio zbliżone kolory żeby to jakoś wyglądało. Jak masz do uszycia/zaprojektowania np. uniformy czy ubrania robocze to zaczyna się jazda. A to dopiero wierzchołek góry lodowej :)
  • Odpowiedz
@MieszamKaweOlowkiem: No i wiesz, dla mnie mianem "grafika" to właśnie określało się ludzi, którzy umieją robić takie rzeczy. A oprócz tego umieją rysować ołówkiem po papierze. Obecnie mamy wysyp grafików, którzy opanowali tworzenie plakatów "do internetu" w Photoshopie i nic więcej nie potrafią.
  • Odpowiedz