Wpis z mikrobloga

Zainteresowany promocją w Lidlu na pas do mierzenia pulsu BT, kupiłem go dzisiaj jednak mam z nim problem.
Mój telefon to Nexus 4 pracujący na Androidzie 5.0.1
BT wykrywa"Heart Rate Sensor" jednak gdy naciskam na parowanie dostaje komunikat "Powiązanie odrzucone przez urządzenie Heart Rate Sensor"( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co ciekawe opaska doskonale pracuje w moim zegarkiem do mierzenia pulsu Sigma 15.11.
Myślicie, że problemem może być Android w najnowszej wersji? Jakieś rady?
#sport #pulsometr #bieganie #biegajzwykopem #android #lidl #lolipop #bluetooth
  • 37
  • Odpowiedz
@jam_nick: @baczus: to teraz są jeszcze większe jaja :P
Zainspirowany faktem, iż @baczus: powiedział że na Stravie działa zainstalowałem ją, połączyłem się z BT przez Strave i co? i działa...
idąc dalej w endomondo wymusiłem połączenie się przez program i co? i działa
a oczywiście cały czas telefon nie chce się sparować...
Podsumowując, trzeba łączyć się z opaską przez programy których używamy, a nie przez dedykowane
  • Odpowiedz
@jam_nick: @baczus: każdy dołożył swoje przemyślenia i jest sukces( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ogólnie ta opaska z lidla synchronizuje się z Sigmą 15.11, więc teraz mogę już umierać ()
Porównując puls z endomondo i zegarka, widać że jest wszystko ładnie i dokładnie, bo
  • Odpowiedz
@Wojtas87: a ja mam dwie opaski i mam wrazenie ze coś z nimi jest nie tak. Zaraz po założeniu puls stabilizuje się w okolicach 70-85 a po kilka minutach się podnosi do 130-150 a nawet skoczyło do 180. Cały czas siedzię na przed kompem.
  • Odpowiedz
@szemi: ważne żeby dobrze przylegala. Po pierwsze trochę mocniej ściągnąłem pasek i jeszcze zwilżyłem wodą miejsce gdzie są sensory. Nie wiem czy konieczne to było ale w trakcie wysiłku się człowiek poci. To pomogło.Teraz zachowuje się stabilne.
  • Odpowiedz