Wpis z mikrobloga

@glista_ludzka: HP robi jedne z najbardziej awaryjnych laptopów, ich jakość jest słaba na tle konkurencji. Warte uwagi są wyłącznie Lenovo (szczególnie thinkpady), delle, względnie toshiba.
@Murzinio: nic się nie zmieniło, mam info z pierwszej ręki bo znajomy pracuje w serwisie. Ponadto nie ma sensu pchać się w HP i ryzykować jak masz do wyboru porządne modele Lenovo.
@emaema: Dzięki za pomoc. Miałem na oku DELL 3542 i3 4gen + 820m, ale złe wrażenie robi na mnie konstrukcja, wygina się we wszystkie strony. Z kolei LENOVO w cenie ok 1800zł z systemem ciężko znaleźć z czymś lepszym niż R5 M230. Chyba rozejrzę się w takim razie za TOSHIBA, widzę, że spokojnie znajdę coś z R7 M260.
Chyba nawet ciut lepszy. Orientujesz się może, czy jest jakaś wielka różnica wydajność/energia pomiędzy i3 3gen i 4gen? Czy tylko jakaś nieodczuwalna kosmetyka?


@glista_ludzka:
Nie ma dużej różnicy, 4 generacja jest bardziej energoszczędna, pamiętaj, że niskopięciowe procesory mają wydajność mnie więcej serii w dół czyli np. i5-4200u zbliżoną do i3-4000m, czasem większą.
@emaema:
Różne rzeczy można mówić o laptopach Lenovo, ale mówienie, że są porządne to lekka przesada. Niemniej jednak w wielu przypadkach Lenovo jest najlepszą opcją. Poza tym HP ProBoooki i EliteBooki są bardzo dobrze zaprojektowane i wykonane, tak samo jak ThinkPady od Lenovo.
Większość produkowanych obecnie laptopów Toshiba to absolutna kaszana, przynajmniej seria C- są fatalnie zaprojektowane i równie fatalnie wykonane. Wiem o czym mówię bo piszę teraz z C50(C55 jest,