Wpis z mikrobloga

@jacek1982: Przykład reprezentatywny: kwota pożyczki 1500 zł; całkowita kwota pożyczki 1500 zł; czas obowiązywania umowy 10 miesięcy; oprocentowanie nominalne: 0%, prowizja kredytowa za udzielenie pożyczki 0 zł; RRSO: 0%, kwota miesięcznej raty: 150 zł, całkowita kwota do zapłaty 1500 zł. Przykład sporządzono w oparciu o informacje własne z dnia 27.02.2015.
@jacek1982: Ostatnio zauważyłem nowy trend wsród #januszebiznesu z Allegro. Sprzedajo telefony na tax-free, Rusek jeden z drugim wywożą towar do Białorusi, po czym towar wraca i trafia na Allegro, pomniejszone o VAT + zarobek Janusza jednego z drugim. Państwo zwraca podatek, a gość zarabia podwójnie. Sprawa do prokuratora albo przynajmniej gazety #fakt ;-)
@faynie: No tak, jednak przy fakturze VAT marża, problemy z gwarancją występują. Nawet na głównej coś było, że nie warto. A janusze na allegro dają albo paragon albo fakture VAT marża.
@faynie: ... no właśnie żaden. Dlatego pytam, czy lepiej wziąć droższy z normalna fakurą i mieć gw. czy lepiej wziąć tańszy na paragon (i od początku pytanie było jedno: gość na allegro sprzedaje sprzęt taniej z opcją paragon lub vat marża. Przy vat marża mamy problem z gwarancją. A przy paragonie?)
@klema: Pamiętaj o tym, że jeśli kupujesz cos na fakturę, czyli w związku z prowadzoną działalnością gospodarcza, nie obowiązują Cię przepisy prawa konsumenckiego, ktore generalnie są bardziej przyjazne z punktu widzenia kupującego. Może to co powiem jest nieobiektywne, bo sam duzo sprzedaje na Allegro komórek, ale uważam ze lepiej kupic drozej na paragon u firmy, która oferuje fv 23% niż bawić się w #cebuladeals z jakimś komisiarzem, który sprzedaje na marże.
@faynie: Ok. Jednak zawsze zostaje nam opcja kupna coś na osobę prywatną. Firma i tak nie jest moja więc te pieniądze nie wracają do mnie, a jestem też chroniony przez prawo konsumenckie przy niższej cenie. O ile dobrze zrozumiałem.