Wpis z mikrobloga

Biegacie w trakcie przeziębienia/po przeziębieniu od razu?
Mam od niedzieli katar i kaszel. Próbuję się leczyć, ale wciąż jeszcze kaszlę i mam katar.
Gorączki nie miałem i nie mam. Nie chcę się załatwić bardziej, ale też nie chcę siedzieć w domu przez tydzień i nie biegać. Co myślicie?
#biegajzwykopem #bieganie
  • 6
@poop: dobry znajomy biegał podczas przeziębienia, wg niego nie dość, że była to masakra bo organizm mocno osłabiony to jeszcze nabawił się stanu zapalnego płuc + powikłania. 3 miesiące bez treningu i wciąż ma jakieś tam problemy.
Ja bym chyba jednak wolał przeczekać te kilka dni jeszcze...

@poop: ja sobie daje 5-7 dni odpoczynku po chorobie, żeby całkiem dojść do siebie. pierwszy trening wtedy też jest lżejszy niż zwykle. później wracam do normalności chyba, że czuje po sobie, że coś jeszcze jest nie tak
Sam sobie odpowiedz jak zazwyczaj twój organizm reaguje na osłabienie dodatkowe. Ja bym zrezygnowała, bo leżę na zwolnieniu już 4 dzień i grypa mnie pierwszy dzień z łóżka pozwoliła wyjść i otworzyć oczy.
Jak już bardzo jesteś zdeterminowany to uberz się w sam raz chroniąc okolice szyi i głowy ciepło, ale nie ubierając się zbyt grubo, żebyś się nie spocił mocno w trakcie biegu, bo będziesz pozamiatany.
Ja polecam bardziej przejście się
@P_olianka: @woyteczek: No dzisiaj na pewno jeszcze nie pójdę, ale myślałem o jutrze.
Ogólnie nie byłem "chory" na tyle, żeby nie mieć siły i leżeć w łóżku. Od niedzieli normalnie funkcjonuję, nie leżę w łóżku ani nic z tych rzeczy. Po prostu mam katar i kaszel.
To uważaj żeby nie zrobiło sie gorzej, popatrz na pogodę u siebie i pomysl o tym zimnym powietrzu przepływajacym przez twoje zaziebione górne drogi oddechowe przez godzinę.