Wpis z mikrobloga

Chciałem nagrać AUDIO CD, ściągnąłem Ashampoo 2015 i nie mogę nagrać w szybszej prędkości. Najszybsza dostępna do 24x, włożyłem inną płytę i też bez zmian, mimo że na płycie napis, że można prędkością 52x.
Potrzebuję nagrać w prędkości 48x. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić?
Kiedyś używałem Nero Express, ale starsze wersje nie działają na systemie 64bitowym, a nowe nie dość, że zajmują ponad 100MB to jeszcze trzeba się bawić w crackowanie.

Wołam #informatyka #informatyk #cd #nero #ashampoo #muzyka
  • 8
  • Odpowiedz
@Pacjent: Stary sprzęcik do odtwarzania nie radzi sobie z odczytem takiej prędkości. Nie da się przewijać pod kontrolą, co chwilę się gubi np. sam przewija kawałki itd.
  • Odpowiedz
@krislp: Nie istnieje coś takiego jak odczytywanie szybkosci. Jedyną różnicą podczas nagrywania wolno jest dłuższy czas trwania operacji ale lepsza dokładność zapisu.
  • Odpowiedz
@Szprota21: @BuMRK: Nagrałem programem ASHAMPOO w prędkości 24x i nie dało się odtworzyć normalnie płyty i przewijać kawałków, leciał jeden kawałek po czym włączał się drugi albo zacinał się w trakcie odtwarzania.

Nagrałem płytę na starym komputerze programem NERO STARTSMART w prędkości 48x i normalnie odtwarza.

Kiedyś nagrywałem w NERO STARTSMART prędkością 52x i już były małe problemy z odtwarzaniem.

Więc nie wiem co jest grane :)
  • Odpowiedz
@Szprota21: Nagrywane na dwóch różnych nagrywarkach.
Prędkość 24x testowana na latopie
Prędkość 48x i 52x testowana na starym stacjonarnym.

Każdą płytę dobrze odtwarza na latopie, komputerze.
Natomiast na starym sprzęcie CD/DVD sobie radzi tylko z 48x i o jedną niżej czyli chyba 40x.
  • Odpowiedz
@krislp: komputer jest w stanie dobrze odtworzyć płytę nawet jeśli są jakieś małe błędy w nagrywaniu. Niestety ze starymi odtwarzaczami już nie jest tak kolorowo.
  • Odpowiedz