Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #programowanie #automatyka #cwaniactwo #truestory #coolstory

Ale się dzisiaj dałem zrobić jak dziecko, i to ja osoba która w sumie się po trochu interesuje tym co jak działa. Najpierw w szoku chciałem zapytać czy odpowiadają za ten automat do napojów.. ale potem uznałem że jednak jestem głupi i tego nie przewidziałem i milczałem jak gdyby nigdy nic..

Za pewne nie raz zdarzyło się wam korzystać z automatów na ciepłe napoje.. Kawa, czekolada, zupa, herbata. Korzystam z takich w sumie dość często.. i to uśpiło moją czujność, że tutaj może coś być zaprogramowane inaczej.
We wszystkich w jakich korzystałem bez wyjątku wybierasz pozycję, wyskakuje kubek i napełnia się żądanym napojem.

W sumie byłem dość zmęczony po pracy, i zdenerwowany pewnym faktem, ale nie jest on tutaj istotny. Pomyślałem, czekam w tej kolejce i czekam, mam akurat luźne 2zł to łyknę sobie ciepłej czekolady gdyż ją uwielbiam. Kaw nie pijam, a herbaty z tych maszyn są po prostu totalnie do dupy. Nie ma co ukrywać. Patrze po etykietach czy jest czekolada, no jest, nawet parę rodzai. potem widzę.. pozycja pusty kubek 0.50zł.. pomyśłem LoL, na co komu pusty kubek. Może jakaś matka z dzieckiem albo ktoś ma wodę i chce się napić z kubka, czy chce jako popiołkę do samochodu, na szybko. kij tam, wrzuciłem 2zł, wybrałem pozycję czekolada normalna za 1,20zł.. Napój w przygotowaniu już się cieszę... nagle patrze, a tam kubka nie ma tylko leci sobie w kratkę..
Wkrwiłem się.. bo jeszcze ten idealny zapach mnie doleciał. Myślę, pewnie skończyły się kubki, no ale przecież nie ma informacji na wyświetlaczu, że brak kubków, czy innych informacji. a już trafiłem na takie gdzie pisało po prostu UWAGA brak kubków.

Potem skojarzyłem, na co tak na prawdę jest ten pusty kubek.. Ot po prostu sprytna sztuczka. Żeby zrobić to prawilnie na tym automacie trzeba najpierw wrzucić monetę i wybrać pozycję pusty kubek.. potem powtórzyć czynność i wybrać pozycję do picia.
  • 5
@r5678: @winoapacz: to zależy gdzie ten automat był. Jeżeli w miejscu gdzie 95% użytkowników to pracownicy firmowi, to mogli się umówić z dostawcą automatów (czy kimśtam) o parę groszy tańsze napoje, ale kubki biorą własne.
Z tym, że wtedy to powinno być jasno oznaczone na automacie, że jeśli nie masz kubka to musisz go najpierw kupić...
@marrbacca: Automat mieści się w siedzibie firmy kurierskiej, gdzie jest ściana z okienkiem, a w tym pomieszczeniu dla klientów przed okienkiem stoją dwa automaty. Także ciężko w sumie stwierdzić jaki jest procent użytkowników, czy pracownicy czy klienci, bo w sumie tam zawsze jest kolejka. A nadanie dwóch paczek to czasami i 15 minut samej obsługi.

Myślę że pytanie na wyświetlaczu już po wydaniu komendy na rozlanie napoju.. w stylu upewnij się