Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, chcę się przekwalifikować. Zastanawiam się czy jest jakiś zawód, którego mogłabym się nauczyć sama w domu w rok, dwa, a potem znaleźć pracę inną niż w Biedrze? Nie muszę na początku dużo zarabiać, ale wolałabym żeby była rozwojowa. Niekoniecznie w PL... Pomóżcie Mirki, bo czuję że tracę swój potencjał a wydaje mi się że na razie nie będę w stanie pracować w zawodzie.

#praca #pracbaza #szukampracy #studia #kiciochpyta #pytanie
  • 18
@JestemMisiem: w rok dwa to praktycznie wszystkiego jesteś w stanie się nauczyć tak żeby na jakieś niskie stanowisko się dostać. Pytanie czy masz rok/dwa kompletnie wolny i nie musisz pracowąć czy to będzie tylko czas od ~18 do wieczora, wtedy będzie dużo trudniej.

Generalnie zastanów się co lubisz, co jest Twoją mocną stroną i próbuj tego - nie dość, że będzie Ci się łatwiej uczyć to jeszcze w pracy będzie lepiej,
@blachodachowka: dzięki, #niebieskipasek już programuje, więc nie wiem... wiem że to nie ma żadnego znaczenia, ale zastanawiam się :P

@ihaha: problem w tym że trochę ostatnio się zagubiłam, nie wiem co mnie interesuje. Miałam już względnie ułożony plan na życie i w sumie chcę docelowo ten plan realizować, potrzebuję czegoś na "teraz". A czas powiedzmy mam, nie pracuję, ale też opieka nad dzieckiem i ogarnianie domu trochę czasu zajmuje, natomiast
@JestemMisiem: może faktycznie nie za bardzo rozwojowe. Ale jak co parę dni zaglądam to niektóre dziewczyny całkiem nieźle pieniądze dostają. Nawet 500zl dziennie. Tylko czy bycie ku*wą jest tego warte...

Poprzedniej mojej wypowiedzi nie bierz na poważnie. Jakiś szacunek do kobiet jeszcze mam :)
@JestemMisiem: Hmm, ja na przykład bardzo sobie chwaliłem prace jako freelancer przy pisaniu aktualności w serwisach IT. Jeżeli umiesz jakoś składać sensowne zdania, masz pojęcie o branży IT (a tego nauczyć się można szybko) i ogólnie kręcą Cię takie tematy, to może być ciekawa alternatywa. Poświęcasz przy komputerze i pysznej herbacie z miodem 2-3h dziennie i nawet w jakimś ciut lepszym portalu o technologii da się wyciągnąć te 50zł na dzień