Wpis z mikrobloga

@FilozofujacaCalka: No raczej nie lewicowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LechuCzechu: No tak - chroni, aby takie dziecko wyrosło na dobrego obywatela, który w przyszłości będzie płacił podatki, dlatego jest obowiązek szczepień, obowiązek nauki czy zapewnienia dóbr materialnych pozwalających na normalne życie - odstępstwo od tego skutkuje odebraniem dzieci, bo państwo nie może sobie pozwolić na utratę przyszłego obywatela : D

@abcde: Po pierwsze - osoby
  • Odpowiedz
@LechuCzechu: Wydaje mi się, że dobry obywatel w rozumieniu systemu jest zupełnie innym obywatelem niż prawy obywatel, wzorcowy dla struktur prawicowych. Ten pierwszy ma być grzeczny, płacić podatki, nie sprzeciwiać się władzy itd.
  • Odpowiedz
@Sarpens: Znasz pewnie wiele ludzi. Najpewniej przynajmniej część z nich jest idiotami, taka statystyka. Naprawdę uważasz że po spłodzeniu i urodzeniu dziecka przestaną nimi być? Nie wydaje mi się. Zatem taki debil który do tej pory był po prostu debilem teraz dodatkowo jest odpowiedzialny za czyjeś życie. Może takich osób nie jest wiele ale jednak warto żeby gdzieś tam była "wyższa instancja" która będzie czuwała w razie czego.
Poza tym istnieją
  • Odpowiedz
@LechuCzechu:
Po pierwsze nie istnieje takie slowo jak prawactwo. Nie ma tego w zadnym slowniku. Nie rozumiem dlaczego lewactwo ma potrzebe tworzenia nowych slow i zmieniania znaczen pojec juz istniejacych.
Po drugie zobacz co sie dzieje z dziecmi np w KRLD gdzie dzieci sa wlasnocia panstwa, jak poddawane sa indoktrynacji.
Wolalbys sam uczyc swoje dziecko kto jest kim czy zeby panstwo wmawialo Twojemu dziecku ze ukochany przywodca jest polbogiem? Nie wiem
  • Odpowiedz
Nie wiem po co podajesz skrajne przypadk


@KonradLuzik: Równie skrajny co indoktrynacja przez państwo jest kompletny brak jakiejkolwiek kontroli nad tym co niektórzy wyrabiają z dziećmi
  • Odpowiedz
@abcde: Chcący rodzić chce dla siebie jak najlepiej, dlatego będzie dbał o potomstwo, które zaopiekuje się nim na stare lata.

Znam też ludzi, którym odebrano dzieci, bo nie zarabiali zbyt wiele, ale tworzyli zdrową, kochającą się rodzinę. W bidulu takim dzieciom nie jest wcale lepiej.

Patologia to nie tylko margines społeczny. Dzieci bogatych osób też popadają w narkomanię, alkoholizm. Dlaczego takim ludziom nie zabiera się dzieci? Bo są bogaci? Bo płaca
  • Odpowiedz
Chcący rodzić chce dla siebie jak najlepiej, dlatego będzie dbał o potomstwo, które zaopiekuje się nim na stare lata.


@Sarpens: No tak, bo przecież nikt nigdy nie urodził dziecka z wpadki.
Ogólnie rozumiem że można podsumować tę rozmowę że patologie się zdarzają, nic ta to nie poradzimy, jak miałeś pecha urodzić się w takiej rodzinie to przykro mi bardzo, jesteś tylko małym odsetkeim, nic na to nie poradzię
  • Odpowiedz