Wpis z mikrobloga

Witam( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki mam pytanie do specjalistów z tagów #budownictwo #budowlanka #projektowanie #projekt

Jak myslicie z czego wykonać domek letniskowy z możliwością całorocznego zamieszkania? W dodatku jest podpiwniczony() Domek tylko parter i piwnica.

Powinienem sam to wiedzieć, ale z racji pewnych problemów w tej chwili całkiem nie mam do tego głowy niestety.

Z góry dziękuje jeśli ktoś mi w tym pomoże, bede wdzięczny za jakies wskazówki/porady.
  • 32
@siteeng: No właśnie mysle co bedzie lepsze z materiałów. Ja robie ten projekt, to mój projekt, ja mam go zrobić. Nie buduje tego domku, on nie zostanie zbudowany Nigdy, mam tylko projekt zrobić jak ma to wyglądac.
@skethoo: izolacja przeciw wodna ścian zewnętrznych podziemia nie zapewnia niskiej wilgotności powietrza ;-)
@Pio23: moje propozcyje ułożone kolejno od najtańszych do najdroższych:
strawbale
kontenery socjalne
szkielet drewniany
bale drewniane
metoda tradycyjna - cegła/pustaki
@Pio23: porotherm p+w gr 18cm, na to styropian gr. 10-15cm. Przy ustalaniu wysokości budynku nie zapomnij o uwzględnieniu wysokości cegły, portowej ma 238mm, plus 2mm zaprawy daje 24cm, więc daj 10 warstw cegieł, da to 2.4m wysokość kondygnacji. Nie wiem tylko czy to spełnia przepisy bo nigdy nie projektowalem domków jedno rodzinnych