Wpis z mikrobloga

Mirki hakery - pomocy!

Instaluję sobie #linux #ubuntu 14.04LTS z pendrive'a (myknąłem ISO na pena za pomocą Universal Ubuntu Installer). Instalacja zawiesza mi się przy punkcie "Przygotowanie do zainstalowania Ubuntu", gdzie zaznacza się "Instalację licencjonowanego oprogramowania" czyli żeby zainstalowało kodeki, mp3 i tak dalej. Jednak cały czas się "ładuje" i ciul z tego wychodzi.

Już dwa razy robiłem ISO na USB i dalej to samo... jakieś sugestie?
  • 17
@SuperStefan: Nie wiem ile to ma do tego problemu, ale podobny efekt kiedyś miałem z innym linuxem z usb i pomogło wrzucenie obrazu na pendrive programem Rufus. (z resztą program jest przedni, bo bootowanie instalki windowsa xp jako jeden z nielicznych umiał poprawnie zrobić).
@djbartek: no to zapewne spróbuję Xubuntu, ponieważ dalej instalacja Ubuntu stoi. Nawet Rufus wspomniany przez @caffe nie pomógł, a odznaczenie "instalacji..." tak jak mówił @qnebra też nie zadziałało.

To jest moje 2 starcie z Linuxem, ale pierwsze poważne, bo mnie po ostatniej aktualizacji Windows 8 wkurzył (ściągnął aktualkę, zaczął lipnie chodzić, a potem po restarcie nie uruchomił się) więc mu podziękowałem. Za to serdecznie dziękuję Wam za pomoc i zapewne jeszcze
@SuperStefan: po prostu byle nie za pomocą tego programu o którym mówiłeś na początku. Tego ptaszka przy "instalacja dodatkowego oprogramowania" na serio nie zaznaczaj. To spokojnie dociągnie się po odpaleniu systemu z internetu.
@jestem_bordo: @caffe: @djbartek: @qnebra: ruszyło!!!!!!! :) Problemem była partycja C, na której był Win8 i nie chciała się zamontować. Wystarczyło ją sformatować - ja musiałem przez to odpalić płytę instalacyjną z Win7, sformatować partycję i jeeb wrócić do Linuxa. Ładnie teraz się instaluje! Dzięki za pomoc Panowie! :)