Wpis z mikrobloga

#epapieros #epapierosy
Ludzie, zaraz dostane raka ale nie od fajek ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sprawiłem sobie e-fajka i nie kupuje już tytoniu/papierosów. Ojciec ogólnie "hurr durr czemu to palisz pieniadze tylko sie marnuja jeszcze bardziej szkodliwe naukowcy mówili ja czytałem" wyjechał mi z kartką z wydrukowanym akapitem o e-papierosach TUTAJ. Normalnie ręce opadają, jakiś gównoserwis, śmiechłem już po 3 zdaniach, a reszty dopełnił glikol dietelynowy xD No ale mu już nie przetłumacze, będzie "ooo, ta ja wiem tu dobrze pisze ty na pewno coś sobie dopowiadasz i usprawiedliwiasz to jest dobra strona naukowcy potwierdzili, szkodliwe!!!1" A ja tylko śmiecham i mirkuje wapujac.
  • 11
@89PanDam: Nie przejmuje się, tak tylko śmiecham i jednocześnie rozkminiam czemu niektórzy ogarniczają sie do swoich widełek i nie chcą nawet spróbować wyjść poza nie, nie tylko w tej kwestii w sumie.
@Techies: kiedyś miałem podobną akcję, kiedyś matka lubiła mnie zaskakiwać jak przychodziłem jakimś ciekawym newsem z szanowanych i wiarygodnych portali aka interia czy wp. Jako że zawsze bojówka motzno, ale w tamtym momencie musiałem wychodzić i nie miałem czasu, skopiowałem nazwe uniwersytetu przeprowadzającego badania i nazwisko naukowca, to się okazało że nie istnieje, prychłem motzno i poszedłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Techies: Ale brednie.

W elektronicznych papierosach znajduje się bowiem glikol dietylenowy, jest to popularny składnik preparatów antyzamrożeniowych. Jest to substancja bardzo szkodliwa dla dróg oddechowych. Inne substancje, które zawierają w swoim składzie to chociażby nitrozoamina czy tetrametylopirazyna. Są to substancje bardzo toksyczne i rakotwórcze, zwłaszcza ta ostatnia, która może powodować także uszkodzenia mózgu. Poza tym w elektronicznych papierosach, używana jest nikotyna w formie płynnej. Przy powolnym zaciąganiu się, płynna nikotyna może
@Techies: Może do nich napisz zapytanie dlaczego rozpowszechniają informacje nieprawdziwe na temat elektronicznych papierosów i składu liquidów.

DYREKTOR PIONU CONTENT i MARKETING: dr Agnieszka Starewicz-Jaworska
astarewicz@grupazpr.pl
tel. (+48) 0 603 645 689
@Techies: ja napisałem :D

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego rozpowszechniają Państwo informacje nieprawdziwe na temata składu liquidów do e-papierosów. W e-papierosach nie używa się glikolu dietylowego, a glikol propylenowy. Ponadto liquidy czy e-papierosy nie zawierają też nitrozoamin, te akurat tworzą się (w bardzo małych ilościach podczas odparowywania liquidu i są to wartości wręcz pomijalne.
https://lh3.googleusercontent.com/-cc3W4TFISns/US-oLI-_d6I/AAAAAAAACBQ/cxToLE0Kvcg/s720/Strona%25202.jpg
Tetrametylopirazyna jest stosowana jako dodatek aromatyczny do liquidów jednak nie występuje we wszystkich liquidach. Poza tym wykazano