Wpis z mikrobloga

Poszukaj darmowych szkoleń w necie. Wagi i Mitsubishi robi na pewno bo sam u nich byłem.
Napisałem też kiedyś maila do supportu iFixa i Siemensa z prośbą o materiały dla studenta do zapoznania się ze SCADĄ i PLC, obie firmy przysłały mi płytki z wersjami demo, a Siemens dołożył jeszcze podręcznik do Wincc i Step7 (to samo co w necie w PDF znajdziesz, ale jednak lepiej mi się z papierem pracuje).
@sweter360: co do Siemensa w necie znajdziesz też Step 7 in 7 Steps, polecam.
Rób inżyniera, pakuj torbę i potem do pracy na zachód. Na magistrze stracisz czas jeśli rozważasz wyjazd w przyszłości.
Aktualnie jestem na 6 semestrze z 8 semestrów, które są na informatyce inż. Ale warto zdobywać wiedzę na własną rękę (z podręczników, tutoriali) czy lepiej jakiś staż czy praktyki? To samo jeśli chodzi o certyfikaty np 1kV zrobić samemu czy u pracodawcy?
@sweter360: Integrator - wiem powtarzam się ale najlepsza opcja, jeżeli chcesz zarabiać w przyszłości dobre pieniądze to język i wyjazd z kraju to podstawa, nie powiem że rynek u nas jest mały i źle płacą - ale tam płacą jeszcze więcej ;-)