Wpis z mikrobloga

#holandia #zagranico #pracazagranica
Miraski, jadę do holandii na tulipany w wakacje, potrzebuję wyrobić numer sofi. Da się to zdalnie załatwić, czy dopiero na miejscu? Właściwie ja mam już nr sofi, muszę go tylko w jakiś sposób odzyskać, za to 5 moich znajomych musi wyrobić.

Ponadto poszukuję mieszkania/domku do wynajęcia dla 6 osób, w okolicach Middel Broekweg 29 - Honselersdijk. Jakie są portale do poszukiwania mieszkań?

Do tego pracodawca wspominał coś o koncie w ING banku, ale nie wiem czy to konieczne.
  • 5
@Konrad1007: Sofi numer od kilku lat zwie się teraz BSN. Zmieniła się tylko nazwa, więc jeśli masz sofi, to nie musisz wyrabiać BSN. Natomiast koledzy muszą wyrobić BSN.

Niestety nie znam procedury dla tymczasowych pracowników (ja dostałem BSN przy meldowaniu się na mieszkaniu, które wynająłem) - przeważnie agencja pracy o to dba, ale czeka się ok. 3 tygodnie.
Generalnie możesz zadzwonić do Gemeente (urząd miasta) rejonu/miasta, w którym będziesz pracował i
@Konrad1007: bsn wyrobicie w 15min w balastingu jedyne co przedwoncie pare dni wczesniej i wybierzcie do ktorego balasting wam najblizej i kiedy czy sa tam terminy wam pasujace (najlepiej jakis na uboczu wziac polecam utrecht, zawsze na 2gi dzien co komus pomagalem mozna bylo przyjsc)

kamernet.nl
jaap.nl
funda.nl
marktplaats.nl