Wpis z mikrobloga

#motocykle Post dotyczy sprowadzenia motocykla z zagranicy. Czy ktoś jechał na przykład do Włoch po motocykle? Tak sobie policzyłem, że taki wypad przy 3 osobach będzie kosztował ok 600 - 700zł na łebka - z paliwem, wypożyczeniem busa i autostradami Wydaje się to opłacalne jeżeli można tam faktycznie kupić moto troche taniej niz u nas , albo przynajmniej w dobrym stanie. Czy ktoś już robił taki manewr? A jeżeli nie to czy może ktoś byłby chętny na taki wypad?
  • 12
  • Odpowiedz
@KurtMeyer: W zasadzie chodzi mi tylko o to czy ma to sens finansowy lub dotyczący samego motocykla. Czy motory z Włoch są bardziej zadbane lub tańsze niż u nas? Jakie jest twoje zdanie? Jechać czy po prostu szukać w Polsce? :)
  • Odpowiedz
@nokio: z tego co oglądałem i widziałem to jest sens. Jest taniej, sprzęty nie są picowane i klejone z kilku. Byliśmy raz po "Trampka" i raz po Suzuki DR-Z. Na pewno lepiej i pewniej niż kupować od Janusza-handlarza. Widziałem jak tam byłem dwie lawety na polskich blachach pełne wraków motocykli. Podkreślam - WRAKÓW! Polecam stronę
KLIK
Zobacz, przelicz i jedź :)
( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@Nemezis_: @nokio: Zarobkowo to Ci sie nie bedzie oplacalo przy sprzetach za 5k-10k. Nie wyjdziesz na swoje. Tym bardziej bez lawety i wypozyczonym busem. Jak juz koniecznie chcecie hienowac to polecam zaczac od skuterow. Kupujesz je we Wloszech/Francji uszkodzone za 200-350 eur i u nas mozesz je naprawiac i sprzedawac z naprawde dobrym biciem albo handlarzom od reki.
  • Odpowiedz
@bigger: Ale ja chce jechać po moto dla siebie i do kompletu znaleźć dwóch ziomeczków, którzy pojadą ze mna. Koszty na trzech i dobry motocykl w dobrej cenie - taki jest cel :)
  • Odpowiedz
@nokio: Oplaca sie jechac po moto dla siebie jak sie ma swiadomosc,ze chce sie nim pojezdzic dluzej i zalezy nam na dobrym (albo bardzo nietypowym) egzemplarzu. Ale nie ma co sie oszukiwac,ze bedzie tanio przy motocyklach za 5-10k (zgaduje,ze trampek sie miesci w tym zakresie) . Sam koszt busa, winiet, paliwa . Nie wyjdzie tak tanio jak by sie mozna spodziewac.
  • Odpowiedz
@bigger: Pozatym wlochy nie sa tanie. Popatrz na ceny tych ogloszen co @KurtMeyer dal . Jak juz koniecznie chcesz kupic cos dla siebie i w miare tanio to uszkodzone z Francji. Ale to musisz busa maxa wziac ,zeby weszlo kilka do srodka lub e.w skuterami dopchac. Bo same winiety wyjda ze 300 + ew . tunel czy
Ew jak w calosci to UK, Francja, Wlochy, NIemcy i przelot +
  • Odpowiedz