Wpis z mikrobloga

@tatwarm: To trochę tak jak z każdą dziedziną sztuki. Nie podchodź do wykwintnego dania w restauracji jak do kotleta z frytkami. Kosztuj powolutku małymi gryzami i delektuj się tym serialem. Jest genialny, period.
  • Odpowiedz
@ihaha: dokładnie takie miałem podejście włączając pierwszy odcinek. I się zawiodłem. Możesz mi powiedzieć co jest tak genialnego w tym serialu, że uważa się go za tak wybitny? Ja po tym co zobaczyłem mogę dokonać takiego podziału:

+ genialne aktorstwo. Nie mam wątpliwości, że lepiej nie dało się tego zagrać.
+ jest klimat

ale fabuła jest poskładana w całość z jakiś nieznaczących fragmentów, które albo są nudne albo irytujące. Na początku
  • Odpowiedz
@tatwarm: z najgorszym zakończeniem?! Przecież to jest jedno z najlepszych zakończeń w historii TV.
Pełne niedopowiedzeń, które po głębszym przyjrzeniu się układają się w logiczną całość.
Spoiler w #!$%@?, nie oglądać kto nie chce sobie zdradzać fabuły.
l.....a - @tatwarm: z najgorszym zakończeniem?! Przecież to jest jedno z najlepszych ...
  • Odpowiedz
@laveta: Ja bym to nazwał nadinterpretacją ( i jeśli dobrze pamiętam autor scenariusza podziela moją opinię).

Też podczas oglądania próbowałem się dokopać do tego tzw drugiego dna i niestety nie udało mi się. Bo nie ma żadnego. Serial kreowany na genialny dramat wielopłaszczyznowy a takim nie jest bo uproszczenia jakie się pojawiają podczas tych 6 sezonów zdecydowanie go dyskwalifikują z tej kategorii. To jest dobry serial o włoskiej mafii, problemach bossa
  • Odpowiedz
@tatwarm: Fabuła jest poskładana w całość z niespójnych elementów? Przecież całość jest genialnie spójna, chociaż zakończenie jest #!$%@? - fakt. Pierwszy sezon, a zwłaszcza pierwszy odcinek, to trochę tak jakby twórcy nie wiedzieli jak prowadzić ten serial, takie samo mam odczucie o BB, gdzie na początku mi to wyglądało na jakąś komedię sensacyjną (?). Wszystkie odwołania, metafory, nawiązania do filmów gangsterskich, jak nie oglądnie się np. chłopców z ferajny to wiele
  • Odpowiedz
@ihaha:

Fabuła jest poskładana w całość z niespójnych elementów?


Dokładnie to miałem na myśli ilość wątków, które pojawiła się w serialu. Moim zdaniem było ich po prostu za dużo, niektóre wyjątkowo dobrze wpisywały się w mafijny klimat a niektóre sprawiały wrażenie przerywników. Dlatego całość w odbiorze była dla mnie trochę niespójna. Zawsze w serialach doceniam kiedy nie ma zbędnego pieprzenia a wszystko zmierza do jakiegoś zaznaczonego na samym początku celu.

Już
  • Odpowiedz