Wpis z mikrobloga

@Banri: Poziom brutalności, kocie uszka, harem walczący ramię w ramię o wspólną przyszłość. Walka ze złymi rządami, polityka. Różnią się o tyle, że w Agk, główny bohater jest tylko kolejnym członkiem zespołu, a w Utawarerumono jest przywódcą.
  • Odpowiedz
@Adrian00: Tyle że takie rzeczy masz często gęsto w każdej serii fantasy gdzie pojawiają się kocie uszy i wojna, o haremach nie wspomnę. Choć w przypadku utawarerumono raczej kiepski był ten motyw haremu. Pod względem fabularnym te dwie serie maja praktycznie tyle wspólnego z sobą że w obu lała się krew, bo bitwy były zupełnie inne. W przypadku Akame były to pojedynki między istotnymi postaciami, a w utawaremono bitwy całych
  • Odpowiedz
@Banri: Dla ciebie. Ja mam inne odczucia. W sumie już w momencie gdy były ogłaszane zapowiedzi Akame ga Kill!!, to ten tytuł skojarzył mi się z Utawarerumono, gdzie raz trup ściele się gęsto, a następnie lecą gagi komediowe. Klimat jest zupełnie inny.
  • Odpowiedz
@Adrian00: W DogDays też "trup" ściele się gęsto, a potem sobie żartują. W ISUCA, które obecnie leci co odcinek ktoś ginie, ale nie przeszkadza to potem bohaterom odwalać głupa. Sengoku Basara też w takim zestawieniu może zabłysnąć.
  • Odpowiedz
@Banri:

W DogDays też "trup" ciele się gęsto

Właśnie, "trup".

W ISUCA, które obecnie leci co odcinek ktoś ginie, ale nie przeszkadza to potem bohaterom
  • Odpowiedz
@Adrian00: A w gdzie w Akame walczyli z niesprawiedliwością świata? Walczyli z tyranem i systemem który stworzył, a nie ze światem. W utawarerumono walczyli o byt i spokój. Więc nietrafnie wyciągasz motywy, które i tak nie pokrywają się z pierwowzorem.

Gówno chcesz komuś polecać?


Akame też wysokich lotów nie było, by nie powiedzieć że oklepane do bólu i powtarzające ten sam scenariusz śmierci kolejnych bohaterów, by na koniec absurdalnie ubić
  • Odpowiedz
@Banri:

A w gdzie w Akame walczyli z niesprawiedliwością świata? Walczyli z tyranem i systemem który stworzył, a nie ze światem. W utawarerumono walczyli o byt i spokój. Więc nietrafnie wyciągasz motywy, które i tak nie pokrywają się z pierwowzorem.

Niesprawiedliwe i okrutne państwo to nadal element świata, w którym się żyje. A byt i spokój to odwrotność nędzy i wojny, czyli niesprawiedliwości tego świata. W obu tytułach bohaterowie chcą żyć w miejscu, gdzie jest spokój i dobrobyt, gdzie ludzie nie umierają z byle powodu, gdzie nie ma bezprawia.
Jak jak nie lubię nadinterpretacji mojego
  • Odpowiedz
@Adrian00: Po co, bo strzelasz z grubsza randomowym tytułem, który ma tyle wspólnego z Akame co nic i upierasz się że to prawie to samo. Nawet w MAL'u na ponad 50 tytułów rekomendowanych jako 'podobne' nikt nie wymienił Utawarerumono, co jedynie potwierdza moje spostrzeżenie że te tytuły mają z sobą tyle wspólnego co nic. A kolega Puchalke69 pytał o tytuł w "60%" podobne, więc zwyczajnie popełniasz błąd wymieniając ta serię.
  • Odpowiedz
Po co, bo strzelasz z grubsza randomowym tytułem, który ma tyle wspólnego z tematem co nic i upierasz się że to prawie to samo.


Bo mogę.

Nawet w MAL'u na ponad 50 tytułów rekomendowanych jako 'podobne' nikt nie wymienił Utawarerumono, co jedynie potwierdza moje spostrzeżenie że te tytuły mają z sobą tyle wspólnego co nic.

Co mnie obchodzi MAL? MAL to gówno. Mam swoje zdanie i nie obchodzi mnie, że "większość nie może się mylić".
  • Odpowiedz
@Adrian00: Haha, spójrz na swoje komentarze jeszcze raz i zastanów się kto tu się napina, i to jeszcze o taki banał.

Lepiej zluzuj trochę bo to źle na zdrowie wpływa.

A koledze nic nie napisałem bo jak dla mnie oaml wyczerpał temat.
  • Odpowiedz
@Banri: Bo jak można powiedzieć, że na siłę się upieram? To ty na siłę próbujesz narzucić mi swoje zdanie. Chcesz mi udowodnić, że nie mam racji. Po co?
  • Odpowiedz
@Adrian00: @Banri: Zapomniałem napisać a może źle napisałem coś zawierającego właśnie harem, miecze no i troche romantyzmu nie zaszkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) + fajnie sie patrzy jak jest ostre mordobicie razem z strumieniami krwi
  • Odpowiedz
coś zawierającego właśnie harem, miecze no i troche romantyzmu nie zaszkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) + fajnie sie patrzy jak jest ostre mordobicie


@Puchalke69: No to nic innego jak Utawarerumono. I niech już nikt mi nie wmawia, że jest inaczej. Swoje argumenty już napisałem, nie będę się powtarzał.
  • Odpowiedz