Wpis z mikrobloga

@Banri: Poziom brutalności, kocie uszka, harem walczący ramię w ramię o wspólną przyszłość. Walka ze złymi rządami, polityka. Różnią się o tyle, że w Agk, główny bohater jest tylko kolejnym członkiem zespołu, a w Utawarerumono jest przywódcą.
@Adrian00: Tyle że takie rzeczy masz często gęsto w każdej serii fantasy gdzie pojawiają się kocie uszy i wojna, o haremach nie wspomnę. Choć w przypadku utawarerumono raczej kiepski był ten motyw haremu. Pod względem fabularnym te dwie serie maja praktycznie tyle wspólnego z sobą że w obu lała się krew, bo bitwy były zupełnie inne. W przypadku Akame były to pojedynki między istotnymi postaciami, a w utawaremono bitwy całych armii
@Banri: Dla ciebie. Ja mam inne odczucia. W sumie już w momencie gdy były ogłaszane zapowiedzi Akame ga Kill!!, to ten tytuł skojarzył mi się z Utawarerumono, gdzie raz trup ściele się gęsto, a następnie lecą gagi komediowe. Klimat jest zupełnie inny.
@Adrian00: W DogDays też "trup" ściele się gęsto, a potem sobie żartują. W ISUCA, które obecnie leci co odcinek ktoś ginie, ale nie przeszkadza to potem bohaterom odwalać głupa. Sengoku Basara też w takim zestawieniu może zabłysnąć.
@Banri:

W DogDays też "trup" ciele się gęsto

Właśnie, "trup".

W ISUCA, które obecnie leci co odcinek ktoś ginie, ale nie przeszkadza to potem bohaterom odwalać głupa

Nie znam, nie odniosę się. Słyszałem jednak, że to gówno. Gówno chcesz komuś polecać?

Sengoku Basara też w takim zestawieniu może zabłysnąć.

Inny rodzaj humoru. I tutaj nie walczą z niesprawiedliwością tego świata, tylko walczą o coś materialnego. Więc o ile jest to podobne
@Adrian00: A w gdzie w Akame walczyli z niesprawiedliwością świata? Walczyli z tyranem i systemem który stworzył, a nie ze światem. W utawarerumono walczyli o byt i spokój. Więc nietrafnie wyciągasz motywy, które i tak nie pokrywają się z pierwowzorem.

Gówno chcesz komuś polecać?


Akame też wysokich lotów nie było, by nie powiedzieć że oklepane do bólu i powtarzające ten sam scenariusz śmierci kolejnych bohaterów, by na koniec absurdalnie ubić pozostałych
@Banri:

A w gdzie w Akame walczyli z niesprawiedliwością świata? Walczyli z tyranem i systemem który stworzył, a nie ze światem. W utawarerumono walczyli o byt i spokój. Więc nietrafnie wyciągasz motywy, które i tak nie pokrywają się z pierwowzorem.

Niesprawiedliwe i okrutne państwo to nadal element świata, w którym się żyje. A byt i spokój to odwrotność nędzy i wojny, czyli niesprawiedliwości tego świata. W obu tytułach bohaterowie chcą żyć
@Adrian00: Po co, bo strzelasz z grubsza randomowym tytułem, który ma tyle wspólnego z Akame co nic i upierasz się że to prawie to samo. Nawet w MAL'u na ponad 50 tytułów rekomendowanych jako 'podobne' nikt nie wymienił Utawarerumono, co jedynie potwierdza moje spostrzeżenie że te tytuły mają z sobą tyle wspólnego co nic. A kolega Puchalke69 pytał o tytuł w "60%" podobne, więc zwyczajnie popełniasz błąd wymieniając ta serię.

Btw.
Po co, bo strzelasz z grubsza randomowym tytułem, który ma tyle wspólnego z tematem co nic i upierasz się że to prawie to samo.


Bo mogę.

Nawet w MAL'u na ponad 50 tytułów rekomendowanych jako 'podobne' nikt nie wymienił Utawarerumono, co jedynie potwierdza moje spostrzeżenie że te tytuły mają z sobą tyle wspólnego co nic.

Co mnie obchodzi MAL? MAL to gówno. Mam swoje zdanie i nie obchodzi mnie, że "większość nie
@Adrian00: Haha, spójrz na swoje komentarze jeszcze raz i zastanów się kto tu się napina, i to jeszcze o taki banał.

Lepiej zluzuj trochę bo to źle na zdrowie wpływa.

A koledze nic nie napisałem bo jak dla mnie oaml wyczerpał temat.
coś zawierającego właśnie harem, miecze no i troche romantyzmu nie zaszkodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) + fajnie sie patrzy jak jest ostre mordobicie


@Puchalke69: No to nic innego jak Utawarerumono. I niech już nikt mi nie wmawia, że jest inaczej. Swoje argumenty już napisałem, nie będę się powtarzał.