Wpis z mikrobloga

Miraski kochaniaski! Założyłem konto walutowe w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank z nadzieją, że wpłacę tam pieczołowicie zbierane dolany, które kisną u mnie w szufladzie. Dopiero jak przyszła do mnie karta zorientowałem się, że nie mam pojęcia jak wpłacić fizyczny hajs na to konto. Dzwoniłem na infolinię i ziomeczek z wyczuwalnym uśmiechem w głosie powiedział, że nie ma takiej opcji. Czyli mam tylko możliwość zrobienia obcego przelewu w placówce jakiegoś banku. I tu rodzi się moje pytanko. W jakim banku najkorzystniej zrobić taki przelew w dolankach? Chodzi o jak najniższą prowizję.

  • 13
@ShamelessPlug: Z tego co na szybko wyczytałem ze strony Euronetu to tylko Euro wchodzi w grę. Próbowałeś z dolarami ?
@schreder: Oj tam pseudo bank, ale karty za darmoszkę wydają. Zakładałem konto wg jakiegoś tam poradnika telchina. Dopiero teraz zobaczyłem, że sam alior ma dobrą ofertę, ale już słowo się rzekło i sprawa dotyczy bankowości tmobile. Koleżkowiec z infolinii powiedział, że nie ma opcji.
@Papasanbaba: Piszesz o wpłatomacie Euronetu?
@kubabe: załóż sobie do kompletu w kantorze aliora. Wtedy w aliorze za darmo wpłacasz na subkonto dolarowe. i wymieniasz po takim kursie jak ci się spodoba albo przymasz w dolkach i masz darmową kartę do tego konta którą możesz płacic. Ostatnio wpłacałem dolary i nic nie chcieli.
@Papasanbaba: Głównie chodzi mi o zakupy od majfrendów, a jako iż dolan stoi już powyżej 3.60, a waluta kiśnie w szufladzie to pomyślałem, że w końcu z niej skorzystam :) Przy wpłacie w obcym banku obawiam się jedynie kolosalnej prowizji, o której niedoinformowany konsultant mnie nie powiadomi.
@prawdziwek: Kantor Aliora na ich stronie wygląda całkiem miło. Bezpłatne przelewy i konta. Jak to wygląda w rzeczywistości, naprawdę tak jest ? :)