Wpis z mikrobloga

Mirki z #katowice ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany miejsca zamieszkania, obecnie wynajmuję kawalerkę na Burowcu / Dąbrówce Małej, i trafiło mi się mieszkanie w Piotrowicach (Os. Odrodzenia). Niestety, w życiu nie byłem na południu Katowic, i praktycznie nic nie wiem o tej dzielnicy, i nie wiem czego się spodziewać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Kradną? (auta, radia, rowery z piwnic)
2. Patologia? (kibole, żuleria, Sebixy i Dagmary?)
3. Parking? (przestrzeni sporo teoretycznie)

Jutro jadę oglądać tam mieszkanie, ale dobry research to podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dowiedziałem się jedynie, że jest problem z dojazdem do centrum Katowic, niby DK86 blisko, ale tylko 3 drogi do niej prowadzą... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@JanuszProgramowania: mieszkałam na os. odrodzenia i było spokojnie. parkowaliśmy samochody na obcych rejestracjach i nigdy nie było problemu - jedyna kwestia, to dziki podchodzące wieczorami pod balkony, ale poza tym luz. bardzo dobrze nam się mieszkało.

co do dojazdu do DK86 - jeździłam ul. Szarych Szeregów albo przez trzy górki - w zależności od pory dnia (natężenia ruchu)
@katera: dziękuję za informację ( ͡° ͜ʖ ͡°) też jeżdżę na Gorolskich blachach i wbrew pozorom to istotna wiadomość, ale przynajmniej S na początku mam :) mieszkanie jest na 4-tym albo 5-tym piętrze, wiec najwyżej mi staranują samochód, zobaczę jak będzie w środku, bo zdjęcia widziałem z 3 lat wstecz...

Też właśnie przeglądając zapiski Map Google na temat ruchu w tamtych okolicach, zdecydowanie trzeba unikać jazdy na
@JanuszProgramowania: Z piwnic zawsze mogą ukraść, ogólnie dzielnica spokojna, rozbojów raczej brak. Wyżywać się najlepiej w centrum, więc na dzielni raczej o każdej porze dnia i nocy spokój. Parkingów jest w cholerę- stałem na rejestracjach SW blisko rok i nikt nawet nie zajęknął - lepiej nie można trafić ;)
Widziałem dzisiaj z różowym to mieszkanie, i bardzo nam się spodobało, czyste powietrze (nie to co na Dąbrówce), spokój (obecnie mieszkam przy Hallera... dramat!), balkon z ładnym widokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) brakuje mi kilku mebli, i to chyba tyle... ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@katera @Traviu @janek_kos @RRybak
Pobierz JanuszProgramowania - Widziałem dzisiaj z różowym to mieszkanie, i bardzo nam się spo...
źródło: comment_lb0vn6ZMD2UjEL9jANWybRgeVE6oBZgH.jpg
@Traviu: kawalerka, 2 okna na wschodnią stronę, ale jeśli chodzi o sam budynek, to jest 248 ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo soboty (czyli teoretycznie dzień wolny, więc ludzie w domach) udało się znaleźć miejsce parkingowe bez problemu, przy okazji pierwszy raz odwiedziłem sklep FRAC :)

Podoba mi się że jest ocieplony, i mimo wyłączonych grzejników w mieszkaniu było dość gorąco, pewnie będzie dramat latem... ale od czego
@JanuszProgramowania: o, Frac, zapomniałem nazwy jak pisałem wczoraj komentarz. ;) To nowy, jakoś rok ma? Nigdy tam nie byłem.

Ja mieszkam na 4 piętrze (ostatnim), blok nieocieplony. Latem mam taką saunę, że szkoda gadać. Słońce od samego rana do 16 prosto w okna. ;) Nie polecam. Chłodniej się robi o 2 w nocy, ale to do rana mało pozostaje. :D