Wpis z mikrobloga

Mireczki liczę na wasza pomoc (ʘʘ)
Jakiś czas temu złapałem zajawkę co by pobawić się w domorosłego beatmakera. Jako mój #daw obrałem za cel #ableton Live 9, pobrałem demo i szybko mi się spodobały te Drum Racki i Intrumenta Racki i generalnie przyjemniejsdzy interfejs w porównaniu do FL Studio. Coś tam potworzyłem ale na YouTube naoglądałem się ludzi tworzących cuda na AKAI i innych sprzętach MIDI więc uznałem, że zakupię sobie coś takiego i będę pro. Nie jestem.

Okazało się, że mam mega problem, którego winowajcą jest ASIO4ALL i świetny pomysł programistów Microsoft - WASAPI. Chodzi o to, że gdy podłączam mój świetny sprzęt audio - M-AUDIO AXIOM 25 v2 w Abletonie używam ASIO4ALL żeby nie mieć opóźnienia over 9000 ms ale wtedy jedyne co działa to Ableton, nie odpalę YouTube i nie odpalę sobie żadnego tutoriala, nie odpalę sobię Foobara żeby poszukać inspiracji. Po prostu działa tylko Ableton, i nic więcej. Ba! Poczytałem, że ASIO4ALL tak działa i najlepiej byłoby kupić 2 kartę dźwiękową i kupiłem co oczywiście gówno mi dało, poza 70zl w plecy.
I tutaj proszę jakichś mireczków producentów muzyki, których trochę tutaj jest o pomoc ()

Generalnie chcę aby z moich monitorów marki Creative za 200zl mógł mieć dźwięk z systemu i Abletona mają przy tym te 20ms opóźnienia.



#beatmaking #ableton #ableton #tworzeniemuzyki
  • 12
@ZoNKeR: jest cos takiego jak asio multiclient wrapper, możesz z tym pokombinować. U mnie chyba nie bardzo chciało działać. No i ja na przykład u siebie w Reaperze też używam asio4all i jak zatrzymuję track w reaperze i odpalę track w przeglądarce na jutube, czy też w foobarze, to normalnie gra i buczy. Wiadomo, że nie mogę na raz sobie puścić jutuba i grać w na klawiaturce( ale przecież nei o
@Persil: Bez foobara przeżyję, bardziej chodzi mi tu o system a najbardziej YouTube. Kupiłem drugą kartę dźwiękową, bez szału ale tu nie o to chodzi. Creative SoundBlaster Live 5.1 VX i gówno.
@blasted: Najbardziej denerwuje to, że klawiaturę kupiłem od gościa który pracował na MacOSX i oczywiście nie miał takich problemów a na dodatek pracował na LogicPro. A u mnie same problemy a i Ableton też nie pomaga ( ͡
@ZoNKeR: No nie wiem, ogólnie to dla mnie to nie jest problem. Możesz sobie wrzucić przecież na drugą ścieżkę w abletonie to co chcesz słuchać w foobarze. A przypisanie padów na pewno da się zmienić (nie wiem jak, nie mam abletona)
Creative SoundBlaster Live 5.1 VX i


@ZoNKeR: profesjonalna a nie jakies badziewie ( ͡° ͜ʖ ͡°) hm nie uzywalem asio4all od lat ale sprobuj ustawic w ustawieniach dzwieku probkowanie takie samo jakie masz w abletonie w asio4all ustawione. jezeli to nie zabangla to bedziesz musial przezyc i co chwila wylaczac dzwiek w abletonie jezeli chcesz ogladac yt (naciskajac w gornym rogu % obciazenia procesora), wtedy a4a sie
@blasted: Mi bardziej chodzi o to, że nie mogę obejrzeć żadnego tutoriala w momencie gdy mam odpalonego Abletona. A z padami to jest oddzielna historia, program ignoruje polecenia od klawiatury i jak nie ustawię czułości (czyli na 100% bez względu na moc uderzenia) to one i tak działają z pewną czułością i muszę udarzać mocno aby dźwięk zagrał na 100% głośności...
@Persil: Już milion razy bawiłem się ustawieniami ASIO4ALL i
@ZoNKeR: Ja miałem tak samo. I chyba nic z tym nie zrobiłem. Jak chciałem zobaczyć coś na YT to przerzucałem sobie z asio, na podstawowy sterownik dzwięku. Z tym że w FL studio. Ale możliwe że w abletonie jest również jakaś opcja na zmiane sterownika. Nie znam abletona (nie neguje, podobno dobry). Od siebie dla początkujących polecam FL'a. Później warto się zapoznać z Cubase sx.
Apropo interpretacji padów to na pewno
@Persil: Metoda z procentem też jest gówno warta, po jednym kliknięciu % system "zabiera" sobie output w Realteku i po włączeniu ponownie ASIO nie ma do niej dostępu i działa tylko YouTube, a Ableton nie.
@ZoNKeR: ja tak robilem do czasu kupna interfejsu i jakos przebolalem, wystarczylo ubic flasha po ogladaniu yt i juz asio4a smigalo. poza tym skoro masz 2 karty to czemu nie podepniesz pod druga sluchawek i ustawisz domyslnie zeby caly system uzywal drugiej karty poczas gdy ableton bedzie ci zabieral 1 karte i podpiete pod nia glosniki
@Persil: No i tak właśnie robię ale mega wygodnie byłoby dla mnie wszystko na głośnikach. No nic, da się przeżyć te metodę z % albo słuchawki + głosniki.