Wpis z mikrobloga

"Nie jest natomiast możliwe przysposobienie przez osoby upośledzone umysłowo czy chore psychicznie, które same mają w związku z tym trudności w funkcjonowaniu. Nie mogą liczyć na adopcję pary gejowskie lub lesbijskie, ponieważ one, według polskiego prawa, nie mogą zawrzeć formalnego związku małżeńskiego. Adoptować może osoba samotna, czyli niemająca konkubenta lub konkubiny. Nie słyszałam o przypadku, żeby dziecko chciał adoptować samotny mężczyzna. Natomiast wcale nierzadko zgłaszają się do nas samotne kobiety."

#adopcja #dzieci #lgbt

Jaki problem mają geje z adopcją? Wystarczy się zgłosić jako samotny mężczyzna i przejść badania psychiatryczne.


  • 31
@SUQ-MADIQ: Czyli uważasz, że należy zakazać adopcji? Bo do tego zdaje się prowadzić twoje (nie do końca przemyślane) rozumowanie.

Wykorzystujesz niedoskonałość języka, by umocnić swoją pozycję, ale zdaje się.Ci nie przeszkadzać, że ta pozycja jest absurdalna.

Biologiczny rodzic nie musi być opiekunem dla pojmowania prawa i rodzicem emocjonalnym dla pojmowania dziecka.
@KnightNostalgia: No więc pisze, miałem sądownie przyznane prawa rodzicielskie na dziecko, którego nie byłem ojcem i sam je wychowywałem do czasu pełnoletności.
Co miesiąc jako rodzic zastępczy musiałem składać raporty do kuratora.
Nie było z tym problemu.
@SUQ-MADIQ: Mogą i to robią. W poprzednich komentarzach wykazywałem, że korzystanie dla par lesbijek i gejów, oraz dla dziecka jest prawne respektowanie rodzicielstwa rzeczywistych rodziców (pary wychowującej dziecko), a nie jakieś papierkowej fikcji.
więc są samotnymi mężczyznami, wystarczy że nię będą się chwalić preferencjami seksualnymi.


@SUQ-MADIQ: Racja, jednak tylko jeden z nich będzie rodzicem, a drugi nie. Tego prawo nie przewiduje, więc opiekunem prawnym będzie tylko jeden z nich, jest to półśrodek, ale skuteczny.

Jeżeli heteroseksualny samotny facet na spotkaniu w sprawie adopcji zacznie gadać że lubi kobiety starsze/młodsze/dziwki i inne to będzie dobrym rodzicem?


A kij to wie xD Przy okazji to jest
@luk-kos-92: dlaczego problem? Drugi osobnik występuje o przyznanie praw i ma z górki, wystarczy udowodnić, że pomagał w opiece, dziecko rozwija się normalnie i będzie lepszym kandydatem niż dom dziecka lub obca rodzina.