Wpis z mikrobloga

11 - 1 = 10
"Sprężarki, dmuchawy i wentylatory"
Edmund Tuliszka
naukowa

To w zasadzie moja biblia od dwóch lat. Pokochałem sprężarki dobre kilka lat temu, od tej pory czytam co mogę. Opisywana książka, to jedna z podstawowych książek dotyczących sprężania. Książka gruba, dotycząca głównie sprężarek przepływowych, czyli osiowych i promieniowych. Bardzo dobrze opisana.
Wpierw wstęp teoretyczny czyli terma i płyny. Potem szczegółowo opisane sprężarki osiowe i promieniowe.
Dobra na sam początek przygody ze sprężaniem.
#bookmeter #inzynieria
Gorthin - 11 - 1 = 10
"Sprężarki, dmuchawy i wentylatory"
Edmund Tuliszka
naukowa
...

źródło: comment_u8YvAWLnNnh2zbBOIuXgSjsGGonVfzQN.jpg

Pobierz
  • 10
@Gorthin: a ja np. bardzo lubię "Halony w gaśnictwie". na podstawie tej książki był nawet film i chciałam kupić płytę z muzyką z tego filmu, ale, niestety, nie wydali.
@jobel: Heheh, prawie tak jest. Aczkolwiek w domu nie mam żadnej sprężarki. Z tym wiążę swoją karierę zawodową, więc może kiedyś się dorobię sprężarek. :D
@michal-dobrzycki: Jestem jeszcze za młody na starego, poza tym nie mam nawet dziewczyny aby być czyimś 'starym' w opowieściach.
Dostać można chyba tylko w bibliotece uczelni technicznej. Ja stamtąd miałem. Ewentualnie w internecie do kupienia.
HVAC - instalator czy konstruktor, czy coś innego? :D
@michal-dobrzycki: To już kupa lat w biznesie.
Ja teraz współpracuje ze znajomym doktorem przy badaniach sprężarek. W tym upatruję swoją przyszłość jako konstruktor. Ale ciężko mi przebrnąć przez termodynamikę i mechanikę płynów, bo niestety szkolnictwo wyższe kuleje. Nawet jakbym chciał zapłacić to nie ma gdzie się dokształcić :D
Widzę region Wrocław. Wiesz może czy w okolicy ktoś w ogóle konstruuje spreżarki, wentylatory bądź dmuchawy? Tylko konstruuje, a nie kupuje od niemca
Jedyna polska firma, od której kupowałem pompy (nie do końca to o co pytasz) - to LFP (Leszno).

Wszystkie wentylatory jakie kupowałem to sprowadzane z chin / niemiec podzespoły i ich montaż w Polsce.
(nie pamiętam innego silnika wentylatorów niż Ziehl-Abegg).

Sprężarki: http://www.gudepol.com.pl/ - to tylko tam kiedyś coś kupowałem ;) Firma z Legnicy
Resztę kupowałem w Ingesoll-rand przez hurtownie.
@Gorthin: Zapomniałeś o sprężarkach tłokowych, produkowane także w Polsce - Wiromet ;))
Wentylatory - Polska chyba specjalizuje się w tym temacie - mnóstwo firm, chinskie sa #!$%@? peace latwo znaleść
Pompy - tylko i wyłącznie powen wafapomp

Jeżeli ogólnie interesuje Cie tematyka maszyn przepływowych to polecam pójść np. turbiny gazowe i będziesz miał swoje sprężarki i też czegoś innego się nauczysz ;))