Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedno, dlaczego prawica jest łączona z wiarą, z kościołem? Czy taki twór, jak osoba z prawicowymi poglądami, wolnorynkowa, umiarkowanie liberalna obyczajowo ale zupełnie nie mieszająca w to spraw wiary (jestem ateistą) to gatunek wymarły? Zapytam więc, bo nie jestem aż tak oblatany w doktrynach politycznych. Moje poglądy to:
- wolny rynek >> socjal
- rynek pracy w uprzywilejowanej sytuacji stawia Polaka, a nie obcokrajowców przyjeżdżających i liczących na socjal (jak w Niemczech, czy UK)
- totalne odłączenie polityki od spraw religijnych, KK nie powinien mieć żadnego głosu w sprawach polityki
- zniesienie lekcji religii, komu to potrzebne? zamiast tego etyka/filozofia
- legalizacja marihuany oraz polityka uświadamiania, harm reduction, penalizacja (wzór Czeski)
- poprawny model rodziny to heteroseksualny model, więc zakaz adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Niech sobie tworzą związki, ale żadnych dotacji na walkę z homofobią, bo to wyimaginowany problem.
- więcej hajsów na naukę, wojsko, mniej biurokracji i finansowania "kultury"

Na kogo powinienem więc głosować? Drażni mnie, że prawica jest utożsamiana z Kościołem Katolickim.

#4konserwy #neuropa #religia #wiara #pytanie
  • 14
@Personifikacja_Irracjonalnosci_Bytu: w Polsce istnieje sztuczny podział, w którym lewica to SLD, a prawica to PiS - ładnie zdiagnozował to Michalkiewicz, jednych nazywając socjalistami bezbożnymi, a drugich socjalistami pobożnymi. :)

zgadzam się z tym, że jest spory problem z postrzeganiem prawicowiec=katolik=wierzący, ale tutaj trzeba by zacząć od naprawy wypaczonego języka właśnie.

fakty są takie, że poglądy prawicowe nie są zbyt popularne i trudno o jakikolwiek wybór przy tak małych zasobach ludzkich.

co
@bialysony: Ja nie tyle gardzę, co denerwuje mnie łączenie spraw wiary z polityką. Przecież to jest #!$%@?, jak możną łączyć kwestie wiary, która często spada na nas "z nieba" (lol), bo rodzice urodzili gówniaka akurat w Polsce, dali go ochrzcić to musi być katolikiem. Ale co to ma wspólnego z wolnym rynkiem, legalizacją, prawem do posiadania broni i innymi sprawiami? Jak można to w ogóle łączyć....
@rudy2007: Dobre podsumowanie, z tym iż w tych wyborach to "ideowi" też powinni raczej wszyscy głosować na JKM - bo jak #partiakorwin nie wygra to wszystkie głosy prawicowe/wolnościowe zmarnowane (,)

p.s. w czym partia libertariańska, demokracja bezpośrednia czy UPR (lub #knp ?) były by lepsze od #jkm / KORWiN? Chyba to te same reguły tylko inne opakowanie.

Szkoda że nie ma partii anarcho-kapitalistycznej czy od państw-miast, ale
@rfree: Partia Libertariańska jest lepsza, bo jest libertariańska, a nie konserwatywno-wolnorynkowa. Masz w niej też anarchokapitalistów, bo to jeden z dwóch gł. odłamów libertarianizmu, ale mnie dużo bardziej przekonuje minarchizm.
Wadą jest to, że jak im się kiedyś uda cudem zebrać podpisy to i tak więcej niż 1% nie dostaną. :D