Wpis z mikrobloga

Moje drogie mireczki, specjalisty od #php.
Muszę ten wytwór zahostować u siebie. Na #linux. A na imie mu #wordpress.
Próbuje szukać w necie, ale cięzko znaleśc odpowiedz - czy jest coś lepszego, sensowniejszego niż Apache 2?
Jak to wygląda pod nginx? Są jakieś "standardy" branżowe? Najbardziej zalezy mi na tym, by rozpakowac, odpalić i nie dotykać, i tak z przodu jest revproxy więc potrzebuje samo "wykonywanie PHP", bez plik statycznych.

Ciezko, cholera, znaleśc porównanie w necie, bo zwykle skupiają się na wydajności pod obciążeniem, i niejako za stygmat przyjmuje się to nieszczęsne Apache 2...

#devops #programowanie
  • 7
@edgar_k: Bez problemu działa za nginx - trzeba parę rzeczy dopisać do konfiguracji. Ale jak chcesz "rozpakować, odpalić i nie dotykać" to radzę się za konfigurację webserver'a nie zabierać. Kup hosting za parę złotych.
@edgar_k: Z apachem jest o wiele łatwiej. Instalujesz, wrzucasz pliki i działa. Probowałem konfiguracji nginx i padłem. Niby są instrukcje na digitalocean.com, ale sprawa kompilkuje się, jeżeli próbuję upodobnić to do hostingu. Z apache jest mniej kłopotów…
Ale jak chcesz "rozpakować, odpalić i nie dotykać"


@ImReally: zle to ujałem, nie ma problemu z konfiguracją serwera czy modułów - chodzi o to, ze nie chce korzystac z instalowanych w systemie wynalazkow - bo to się panoszy po dysku i dopisuje w różne miejsca, a takto mam jeden katalog do wywalenia i już