Wpis z mikrobloga

Tak jakoś mnie wczoraj naszło jak rozmawiałem ze znajomymi w pracy, że uwielbiam swoją Alfę. Przez ponad cztery lata jaką ją mam na własnej skórze udało mi się przekonać, że stereotypy o jej awaryjności nie bardzo się pokrywają z rzeczywistością. Nie jest idealnie, czasem trzeba zajechać do mechanika, bo głównie zawieszenie daje o sobie czasem znać, ale nic co by było naprawdę druzgocące finansowo bądź czasowo.

Za to widać moją i znajomych różnicę w podejściu do samochodu. Dla nich trasa do pracy to raczej smutny obowiązek, a ja zawsze rano się cieszę jak dziecko, że będę mógł pośmigać swoją Alfą i to samo z powrotem. Najlepszym dowodem jest to, że do pracy mam prawie 30 km i nie ma żadnych problemów, żebym pracował zdalnie z domu, a ja i tak wolę dzień w dzień zrobić te 60 kilometrów, bo sprawia mi to zwyczajnie radochę. Co ciekawe podobne podejście widzę w znajomych, którzy też są właścicielami AR. Coś cudownego jest w tych samochodach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#alfaholicy #alfaromeo
  • 30
@alibomaye: Bo Alfy to znakomite samochody. Peugeoty są bardzo udane. Fordy są lepsze od Volkswagenów. Taka jest prawda, tylko głupia opinia sprzed 20 lat skreśla te samochody na samym starcie. Miałem Volvo S40 prosto z salonu, miałem Golfa V 1.9 TDI prosto z salonu - najgorsze i najbardziej awaryjne wozy w moim zyciu... Teraz poluję na Alfę 159 w sedanie i wiem, że będę zadowolony :)
@alibomaye: Moja matka ma 147 przed liftem (1.9 JTDm 150) i niestety ale przyjemności z jazdy nim nie odczuwam. Zrobiona na fest, wszystkie części w doskonałym stanie, a tłucze to cholerstwo jak nic innego, zero wyciszenia, szumi przy 120 tak że zakrawa to o zbrodnię, w środku mimo że plastiki są dobrej jakości, to zdarzają skrzypnięcia. Sam na co dzień jeżdżę mazdą 6 i jest o wiele lepiej.
@tony_soprano: 2004. Auto tymczasowe, ma też sporo mankamentów, bo plastiki tandetne i silikon w sprayu raz na dwa miesiące, wyciszenie lepsze niż w tej Alfie, ale dalej niezadowalające. Prowadzi się świetnie, dobrze trzyma się drogi. Chciałbym wierzyć następne auto pod tym względem będzie równie dobre. O rdzy chyba nie trzeba się wypowiadać ( ͡° ʖ̯ ͡°) jest tragedia. W marcu jak już cieplejsze dni może się zaczną
@razvizion: masz rację, ten szum jest masakryczny, 100-120 i już hałas od powietrza a szkoda, bo zagłusza miłe mruczenie silnika (1.6ts), no i faktycznie tłucze konkretnie za to wynagradza jak się jedzie po gładkim
@alibomaye: sa jakies tylnononapedowe ponad 300 konne alfy? Rozgladam sie za furą, w gre wchodza jak narazie tylko bumce (650, 745, ) i merce (cl 500, e500) bo tylko one spelniaja warunki
@alibomaye: I know that feel bro. Nawet krótkie trasy sprawiają radochę. IMO te wszystkie VW, Skody są dla ludzi, którzy potrzebują auta do przemieszczania się, AR to coś więcej - daje radość z jazdy ()

@Messix: Musiałbyś poczekać na Giulię (o ile tak się będzie nazywać, wychodzi prawdopodobnie w czerwcu), ma mieć tylny napęd i konkretną moc.