Wpis z mikrobloga

@Lluciano: Jezdziłem, co prawda dieslem 1.9TTiD 180KM. Druga generacja poliftowa, rocznik 2008. Bardzo fajny samochód, aktualnie do kupienia za dość niewielkie pieniądze. Stosunkowo rzadko spotykany na drogach (dla mnie na duży plus), bardzo dobre osiągi przy rozsądnym spalaniu (przy katowaniu na autostradzie rzadko wchodził powyżej 10l/100km, przy eko 90km/h na krajówce zszedł do 5.1l/100km. Średnio w granicach 7l/100km), podstawowy serwis (oleje, filtry) nie był koszmarnie drogi, a większych problemów z nim
@Lluciano: Super się prowadzi, ładny, dość wygodny i tak nie kradną. Mam w rodzinie wersję Vector - 2 litry benzyna, około175 KM, biksenon itp.
Szybkie bydle;)

Powoli i spokojnie wybieraj. Saaba się długo sprzedaje.
Saab to choroba na całe życie.
Musisz znaleźć dawcę;)

O silnikach - szukaj w necie. Wiki, rankingi, autoświaty itp.
Jak kupuję auto które mi się podoba, najpierw zawsze rejestruję się ma forum tego modelu. Tam masz wszystko.
@Lluciano: ja miałem okazję jeździć parę razy 9-3 2 gen po lifcie 150 koni benzyna.
Bardzo wyczuwalna turbodziura i jak dla mnie przeciętne prowadzenie, być może to wina opon całorocznych.
Cicho w środku i dość wygodnie - sporo miękkich materiałów, za to audio słabe w porównaniu do reszty wyposażenia. Co do awaryjności to nie mogę się wypowiedzieć, mój kolega który jest właścicielem go zagazował i od ponad roku jak go ma,
@Lluciano: Jezdze 1.8t 150KM SS. Fantastycznie sie prowadzi dzieki nizszemu zawieszeniu, a silnik sprawia niezapomniana radoche. Mozna jeszcze wrzucic czipa na 220KM za stosunkowo niewielkie pieniadze. Moze byc ekonomiczny, ale turbo za bardzo kusi by jezdzic ekonomicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiedzialbym, ze niezawodny i czesci nie sa najdrozsze. Wysoki poziom bezpieczenstwa i komfortu.
Dobre wyciszenie. Jak jechalem ostatnio z bratem to nie mogl uwierzyc, ze jedziemy
@cebula_motzno
Właśnie Saab skusił mnie tym turbo. Właśnie jak z kwestią paliwożerności? Bo własnie najbardziej interesuje mnie silnik 1,8. Jest możliwość zagazowania tego? Jak wysoko siedzi się w tym aucie? Szura dupą po asfalcie jak w BMW? jeźdze e60 i nienawidzę jej za właśnie za to że ciężko mi się wysiada, jak bedzie z saabem?
@kolezka1: a co napisałem? Jeździłem nim parę razy, łącznie tak z 500 km zrobiłem w połowie po mieście w połowie na trasie i stwierdzam, że czuć turbodziurę - nie jest to jedynie moja opinia. Kolega ma podobne zdanie na temat swojego 2.0t a ma jeszcze 2 inne samochody do dyspozycji - diesla i małą benzynę.