Wpis z mikrobloga

Motywacja to sprawa indywidualna, dla jednego jest to przeczytanie książki dla innego serial czy filmik na youtubie, ale wszystkie te rzeczy są jedynie motywacja na chwile, musisz w sobie znaleźć sens tego co robisz, odszukać jakiś cel do którego chcesz dążyć jak jego nie znajdziesz to żadne słowa nie pomogą, skoro pytasz o motywacje to już widać namiastkę tego, że to co o co pytasz, o maturę, jest czymś dla Ciebie ważniejszym
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: najłatwiej jest mi się zmotywować do pracy/nauki, kiedy wcześnie rozpoczynam dzień, tzn. pobudka ok 5:00 - 6:00. Znam się na tyle dobrze i wiem, że jest to dla mnie najbardziej odpowiednia pora do działania. Poza tym podejście - postaraj się pracować systematycznie, a często. Czerp wiedzę małymi częściami, rób sobie poglądowe notatki z nowo przerabianych materiałów, a wybiórczo wypisuj sobie w formie fiszek szczegóły, które wydają Ci się ciekawe/intrygujące/zasługujące na
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: dodam jeszcze że dobrze jest sobie zorganizować potrzebne notatki i po prostu wyłączyć komputer, czasu wtedy jest dwa razy więcej i chęci też są większe, nie trzeba się od razu brać za to co chcesz zrobić, po jakimś czasie od odłączenia się od internetu sam bedziesz miał ochote znaleźć coś do roboty a wtedy chęci na naukę będą większe
  • Odpowiedz