Wpis z mikrobloga

Uwaga, złe wieści dla wszystkich co zamawiali z #aliexpress #wish #dhgate itp - dotyczy #tracking
Poczta nie będzie już skanować przesyłek w lokalnych WER, a zatem jak przesyłka wpadnie w Warszawie to może być ewentualnie tylko skan przy zatrzymaniu przez UC (choć też niekoniecznie), natomiast nie będziecie w stanie oszacować czy przesyłka leży w Warszawie w WER czy w Zabrzu czy w innych Komornikach. Te informacje mają już nie być rejestrowane. Informacja prosto od pracownika WER Warszawa.
  • 22
@theqkash: dzieki Mirku za informację. Jeszcze na początku stycznia pokazywało WER Komorniki. Teraz trzeba się będzie obejść ze smakiem. :) No i jednego trackingowego orgazmu będzie mniej... Jak żyć. :)
@theqkash: Toż to od dłuższego czasu tak jest. Polski tracking zaczyna się w WER Warszawa i drugim punktem jest już Urząd Pocztowy zgodny z miejscem przeznaczenia. Nie mam tylko pewności czy dotyczy wszelkich zagranicznych. Na China/Singapore Post tak miałem, ale EMSy miały normalny tracking jak paczki polskie.
@sylwek2k: no to wyjaśnij mi czemu to ma się nie pojawiać w systemie?
Sądzę, że teraz to działa tak, że W-wa już pakuje na poszczególne wiochy i idzie województwami do WERów lokalnych
no to wyjaśnij mi czemu to ma się nie pojawiać w systemie?


@theqkash:

Proste: rozroznieniu przesylek pocztowych i przesylek listowych.
W przypadku tych pierwszych od dawna byla opcja dokladnego sledzenia (nie zawsze dzialalo, ale takie bylo zalozenie).
W przypadku tych drugich sledzenie bylo loteria. Czesc przesylek miala pelny tracking, czesc miala tylko fragmentaryczny (nadanie|odebranie) a jeszcze inne nie mialy trackingu, lub nie zawieral on np informacji o odbiorze przesylki.

Sądzę, że
@sylwek2k:
@theqkash: póki co to działa tak, że zawsze paczka w WER warszawa mi siedziała max 1 dzień i następnego dnia roboczego miałem ją u siebie, a teraz od 12 i 13 lutego 2 paczki mają status wer warszawa, a ja nawet awizo nie dostałem.

Tak swoją drogą skoro ja dopłacam do trackingu u Chińczyków to tracking powinien działać, a nie, że sobie PP w kulki leci i traktuje paczkę