Wpis z mikrobloga

Mirki d--a blada!!

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadejście przesyłki 2015-02-13 06:49 AMSTERDAM INKLARING
Wysłanie przesyłki 2015-02-13 06:49 AMSTERDAM INKLARING
Nadejście przesyłki 2015-02-15 04:06 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2015-02-15 23:59 WER Warszawao

co teraz? moga jeszcze zwolnic bez VATu? czekac na kontakt od nich? czy od razu dzialac?jak dzialac to jak?
@mkgga -> wolam bo to Twoja wina! :P
#tracking #aliexpress
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fanfarek: oj gdybym nie wiedzial ze juz jest w polsce to bym nie byl tak niecierpliwy. Juz myslalem ze jutro wpadnie w moje rece a okazalo sie ze wpadl ale w rece celnikow :/
  • Odpowiedz
@zychol: jutro może wyślą do Ciebie list co chcą żebyś im podał, we wtorek odbierzesz list , odeślesz im e-mailem i może w piątek dostaniesz przesyłkę + vat , chyba ze puszczą to wtedy we wtorek może być u Ciebie
  • Odpowiedz
@zychol: WER Warszawa, Item delivery
WER Warszawa, Package released by the customs office
WER Warszawa, Held by customs
z PP juz nie wyciagne statusu bo minelo 30dni ale z 17track mialem taki status jak powyzej , czyli po zatrzymaniu i odeslaniu dokumentów pojawil sie dopiero
Package released by the customs office
  • Odpowiedz
@pchrzano: to nie wiem czy nie lepiej juz wysylac im dokumentow :/ bo jak maja puscic przesylke bez vatu to i tak nie zdarza odczytac maila pewnie a jak juz zatrzymaja to beda mieli od razu wsio. Jakich dokumentow chcieli od Ciebie?
  • Odpowiedz
A tak swoja droga to zajebiscie bo to co chciałem zaoszczedzic to wywale na VAT :/ na allegro bym taniej kupił :P
  • Odpowiedz
@zychol: na aledrogo to wysyłka z Polski ? czy zagramanicy ? :) , ewentualnie jak chcesz wiedzieć ile tego VAT to policz sobie 23% od kwoty na potwierdzeniu przelewu w PLN , i PP sobie coś liczy, z różnych źródeł od 7 do 25 zł za obsługę
  • Odpowiedz
@pchrzano: wiadomo ze jak sie kupuje za grabanica to trzeba sie z tym liczyc ale milo by bylo nie doplacac :P
dzwonilem przed chwila na poczte i mi babeczka powiedziala ze zwolnili z urzedu celnego przed chwila. To znaczy ze jest dobrze? Bo tak patrze po statusach u innych i zazwyczaj jest tak ze puszczaja dalej ale potem jest kaszana w innym WER. Z tym ze jak puszczaja to status
  • Odpowiedz
@zychol: no jak się wbije na WER Zabrze to może być kaszana totalna bo tam dość często leci VAT, ja miałem jedną sytuacje z zatrzymaniem , ale to osobiście odbierałem w WER Warszawa , chociaż wcześniej wysłałem wszystko elektronicznie, nie pamiętam już jakie były statusy bo monitoring poczty nie działa dłużej niż 30 dni, ogólnie mówiąc jak złapie jedno WER i cło to małe szanse żeby kolejne WER puściły gładko
  • Odpowiedz