Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Jakiej firmy łożyska są najlepsze? Chodzi mi o łożyska kół na przód. Słyszałem, że FAG są najlepsze.
Ogólnie coś mi chrupnęło kilka razy po 5 sekundach od ruszenia samochodem (na prostej) i tak chrupało sobie co kilka sekund przez kilkanaście sekund ( ͡° ʖ̯ ͡°). Po tym już nic nie terkotało, ale podczas jazdy z prędkością 90 km/h zacząłem słyszeć cykliczny szum z lewego koła z przodu (jakbym pociągiem jechał, ale ciszej). To lewe koło z przodu ciężko się obraca i słychać jakieś dziwne dźwięki (po podniesieniu samochodu). Prawe lekko się obraca w porównaniu z tym lewym. Sprawdzałem luz na półosiach i nic się nie ruszały pod wpływem siły. Czy to w ogóle może być łożysko koła?
  • 39
  • Odpowiedz
@CitroenXsara: Chrupanie może wskazywać też na przegub. Najłatwiej przeguby sprawdzić cofając ze skręconymi na maksa kołami, jeżeli terkocze z częstotliwością zależną od prędkości to przeguby.
A jeżeli to łożysko padło to sprawdź czy hamulce dobrze działają. Ja miałem przytarte zaciski przez co grzała się tarcza, piasta, smar się wytopił i łożysko zdechło.
  • Odpowiedz
@SteffK: No dam do tego mechanika. Ile kosztuje takie łożysko do Twojego samochodu? U mnie widzę w necie, że za jakieś 100 PLN (łożysko, jakaś śruba, spinki do montażu). Ile mechanik powinien za wymianę wziąć? Czy warto wymienić od razu w drugim kole?
  • Odpowiedz
Ja na tyle wymieniałam także inne koszta. Jeżeli przyczyną były grzejące się hamulce to moim zdaniem nie ma sensu wymieniać obu.
  • Odpowiedz
@CitroenXsara: ostatnio wymienialem lozyska w samochodzie (tył). Szukałem coś do kupienia i mechanik kręcił nosem na temat każdej firmy, dopiero SKF mu sie spodobało. Zrobiłem na nich dopiero z 500km to sie nie bede wypowiadal, ale sprawuja sie wzorowo.
  • Odpowiedz