Wpis z mikrobloga

@Tobruk: To zależy jakie kwoty wygrasz bo np. bank może Cię wezwać do każdej kwoty która będzie dla niego podejrzana. Wtedy może powiadomić Urząd Skarbowy albo prokuraturę i wtedy się tłumaczysz.
Oczywiście możesz grać, wypłacać pieniądze ale dopóki nie dostaniesz nakazu sądu nikt nie ma prawa przeglądać Ci konta bankowego.
@tejotte:

Odmienne natomiast zasady ujawnienia tajemnicy bankowej występują w przypadku, gdy w stosunku do posiadacza rachunku bankowego toczy się postępowanie podatkowe. I tak w sytuacji, gdy organ podatkowy, w szczególności urząd skarbowy lub urząd celny, zebrał określone dowody w stosunku do danej strony i dokumenty te wymagają stosownej weryfikacji, organ ten uprawniony jest w oparciu o postanowienia art. 182 § 1 Ordynacji podatkowej, do skierowania wystąpienia do banku z żądaniem przekazania
@semperfidelis: nie wiem czy powyższe warunki muszą być spełnione jednocześnie aczkolwiek sam pracuję w banku i kiedyś próbowałem się o to dowiedzieć i dostałem informację, że takie requesty z US się zdarzają.
@tejotte: I jeszcze to:

Natomiast żądanie udzielenia przez bank określonych informacji może dotyczyć jedynie następujących zagadnień:

ilości posiadanych rachunków bankowych, w szczególności rachunków rozliczeniowych (bieżących i pomocniczych) ze wskazaniem dla każdego rachunku obrotów i stanów tych rachunków,

ilości posiadanych rachunków oszczędnościowych (tj. rachunków a’vista, rachunku terminowych lokat oszczędnościowych lub rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych) ze wskazaniem dla każdego rachunku obrotów i stanów tych rachunków,

zawartych umów kredytowych lub umów pożyczki, a