Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję kupić używane auto do 8 tys max (czyli razem z opłatami jeśli będą potrzebne). Auto ma być oszczędne, dosyć wygodne i jeśli to możliwe bardzo mało awaryjne. Będę nim robić 4 dni w tygodniu po 120 km. Będzie to mój pierwszy samochód. Na razie moim faworytem jest golf IV 1.9 tdi. Macie jakieś ciekawe warte rozważenia propozycje bo o samochodach wiedze mam średnią. #samochody #pytanie
  • 16
@Stitch: Jak dla mnie jeden z najbardziej ekonomicznych dupowozów ten 1,4. Na trasie 7L gazu/100km przy spokojnej jeździe. Mniejsze wyniki w spalaniu gazu uzyskiwałem tylko w sc 900 ale nie można tego nazywać samochodem ;)
@Stitch: Oczywiście, że golasy. Mniej rzeczy do zepsucia, mniejsze koszty utrzymania. To ma być tani dupowóz, na zastępstwo normalnego samochodu. Sam docieram takiego golasa na zimę, z dodatków tylko szyby w prądzie.
@BialyJelen: @powro91:

Kolego, GOLF IV 1.9 TDI w takiej cenie to będą kłopoty - chyba, że naprawdę uda Ci się trafić, ale na to bym nie liczył.
W Niemczech ładnego nie trafisz poniżej 2000 euro.

Opel Astra, coś z Fiata, jakiś mądry zadbany Focus w benzynie
@BialyJelen: nigdy nie przeznaczaj maksymalnego budżetu na zakup i opłaty - nie ma samochodów, do których nie trzeba czegoś dołożyć, dokupić czy naprawić.
Jak to coś wizualnego to nie ma problemu, ale jak się okaże, że hamulce się skończyły, a opony też nie za bogate to nie będzie zbyt wesoło.

A Astrę mogę polecić, jeżdżę parę miesięcy i jest ok. Golf jako samochód ok, ale nie dorwiesz dobrego egzemplarza w akceptowalnej