Wpis z mikrobloga

Za ponad miesiąć będę musiał wykupić ponownie ubezpieczenie oc do samochodu i powoli się rozglądam. I mam mały problem - 1 ubezpieczenie na auto, miałem w you can drive, bo wychodziło 'tanio' (1400 zł, #!$%@?!). Na drugi rok poobliczałem i wyszło mi najtaniej w axa direct (plus kody rabatowe z neta), razem 608 zł. Axa była bezkonkurencyjna właściwie z każdą ubezpieczalnią.
W tym roku jednak mam problem - przy obliczaniu składki na kalkulatorze axa, nie mam możliwości jej przeliczenia jeśli poprzednie ubezpieczenie miałem właśnie u nich. A jeśli zmienię opcje, że miałem u konkurencji.... wychodzi mega atrakcyjna oferta 479 zł (również duzo taniej, niż u wszystkich o drugie tyle aż). Jak myślicie, jakbym kliknął 'zakup' już z tą ceną, mogli by się #!$%@?ć o coś? ;] Oczywiście, mogę zamówić rozmowę z konsultantem jeśli chcę obliczyć składką mając ostatnio u nich polisę... ale wtedy cena pewnie będzie mega wyższa ;)

Dodam, że wyliczanie u agentów nie wchodzi w grę, bo zawsze #!$%@? wychodziło dużo drożej niż sam sobie przeliczałem w rankomatach itp, dodając do tego kody rabatowe i zniżki za zakup przez neta.

#ubezpieczenia #samochody #oc #januszebiznesu #cebuladeals
  • 21
  • Odpowiedz
@ChineseMobilePhones: Po prostu się pytam z ciekawości, może akurat miał ktoś podobną sytuację i nie warto kombinować. Czemu zawsze się znajdzie ktoś, komu coś nie pasuje i od razu krytyka ;]
Tak czy siak zawsze rozmawiam z wieloma konsultantami przed zakupem, bo zwyczajnie sami dzwonią po obliczeniu składki, jednak nie zadzwonie do nich i nie zapytam, czy mogę ich zrobić troszkę w #!$%@? ;]
  • Odpowiedz
@rzeznia22: ale zapytasz o prognozę składki, o przedstawienie oferty, ewentualnie poprosisz o przeslanie na maila i podziekujesz rozłaczajac sie, tyle. Pozniej porownasz, ocenisz, wybierzesz... A nie tagi #cebuladeals

ps. pytać można, bez krytyki w odpowiednich tagach. Poza tym lepiej pytac o zdanie jak ma się wszsytkie dane.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Ja tylko dodam, że jeśli masz odrobinę ochoty i zapału to warto przemeldować się na jakąś wieś (o ile teraz nie mieszkasz na wsi), zarejestrować auto w urzędzie w Koziej Wólce i dopiero wtedy wykupić ubezpieczenie. Na starcie -30% kosztów.
  • Odpowiedz
  • 0
@kaskaderMike: cumplu, podobnie pomyślało 90% słoików i zamiast płacić w mieście w którym mieszkają to cześć tej kasy zamiast iść do miasta to idzie do jakieś Koziej Wólki...a później bul dupy, że na przyjezdnych jest ciągle najazd...no offence ale taka prawda
  • Odpowiedz
podobnie pomyślało 90% słoików i zamiast płacić w mieście w którym mieszkają to cześć tej kasy zamiast iść do miasta to idzie do jakieś Koziej Wólki


@Rain_: Przecież ubezpieczalnie to prywatne firmy. O jakich pieniądzach dla miasta mówisz?
  • Odpowiedz
przemeldować się na jakąś wieś


@Neneszo: Nie musisz płacić żadnych podatków, żeby zarejestrować auto. Jedyna rzecz to meldunek (+ ew. koszty wywozu śmieci). Miałem na myśli dom - bo to na wsiach króluje, a tam nie zwiększa się czynsz pod wpływem liczby zameldowanych osób.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Pewnie nie wiesz, ale oferty oc/ac w większości towarzystw ubezpieczeniowycch na stronach internetowych działają mniej więcej jak rezerwacje lotów - o różnych godzinach, w różne dni przy tych samych parametrach dostaniesz różne oferty, zależy też czy generujesz oferte pierwszy raz, czy powracasz na stronę
  • Odpowiedz
@smartone: Właśnie coś mi nie grało. O ile na kalkulatorze jednej strony zawsze wychodzi taki sam wynik, o tyle w takim rankomacie, bywa on różny co któryś raz z kolei, choć różnica nie jest wielka, jakieś 20 zł.
  • Odpowiedz
@Neneszo: Dokładnie u agentów jest taniej i to znacznie. W internecie naliczało mi około 650 zł.
Też jestem w axa i za samochód o pojemności 2 litrów płacę 360 zł (410 bo wziąłem nw)
  • Odpowiedz
@Lysyn: ale młodzi tego nie zrozumieją. Kalkulator liczy na sztywno i nic więcej. Agent zawsze się postara( jak chce). Do tego w niektórych Towrzystwach sa różnice w Ogólnych warunkach niektórych ubezpieczeń miedzy netem a agentem.
  • Odpowiedz