Wpis z mikrobloga

Powiem wam szczerze, że od pewnego czasu po prostu współczuję ludziom który grają w Silverze z kilku prostych przyczyn:
Kiedyś srebrne rangi wpadały wolno, ale dużo szybciej niż teraz, przez co ktoś, kto rzeczywiście grał dobrze mógł szybko z tego silvera wyjść i ew. zatrzymać się na jakimś goldzie, tak jak np @JemMandarynke ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli rzeczywiście rozumiał założenia gry, tam było dla niego idealne miejsce, ponieważ gold już zobowiązuje do czegoś lepszego, niż strzelanie z AK w biegu, czy jakieś inne rakogenne zachowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj jest tak, że żeby podbić rangę wyżej trzeba zagrać co najmniej 10-15 meczy( a czasem nawet więcej, niektórzy na wykopie wiedzą...), a do tego wszystkie należy wygrać! xD Sam dostałem ostatnio konto znajomego z kanterem i rangą Silver III, po 7 meczach beztroskiej zabawy głównie z Deaglem i Mac-10, które oczywiście wygrałem awansu jeszcze nie widać, a po drodze nic nie przegrałem, same zwycięskie pojedynki.

I przechodząc do meritum - dzisiaj w silverach jest taki miszmasz graczy, że wyjście z niego graczy z cudem. Raz trafią się kompletne warzywa, które nawet w ścianę trafić nie umieją, a raz ludzie nie odchodzący umiejętnościami od protektorów, którzy po prostu utknęli tam z powodu meczy kwalifikujących. I jeszcze pół biedy, jak taki gość ma znajomych, który zawsze będą prezentowali jakiś poziom - jeżeli nie, skazany jest na samotne granie, a tam nawet jeżeli sam jest jakimś karmątricepsem, niewiele osiągnie, bo trafi na jakieś wspomniane wcześniej warzywka. Nie tędy droga, Valve :/


#csgo #csgozwykopem #gorzkiezale #oswiadczenie
Wojtex28 - Powiem wam szczerze, że od pewnego czasu po prostu współczuję ludziom któr...

źródło: comment_vHKNkZJnApu7b4KOtm11dWJ17blBs8vi.jpg

Pobierz
  • 25
@Wojtex28: Nie pomyślałeś, że ten silver ma już tak zepsute elo...

Miłego czytania

AKTUALIZACJA 2 - Wpływ liczby zwycięstw na zdobywanie rangi (K-Factor i Niepewność)

Istnieją dwa inne czynniki, które mają wpływ na zdobycie (lub stratę) Twoich punktów ELO: K Factor (maksymalny, sztywny limit) i niepewność (maksymalna rozbieżność rang). Obydwa zależą od ilości Twoich zwycięstw (a nie przegranych), które widnieją obok Twojej rangi w menu głównym gry. Ogólna zasada jest taka,
@Wojtex28: Przecież wszystkie silvery to warzywa( ͡º ͜ʖ͡º). Jeśli jakis silver wygra z goldem lub gold z kałachem to tylko dlatego że silvery i goldy robią tak nieprzewidywalne i kosmiczne rzeczy że nikt się tego nie spodziewa. Każdy zasługuje na rangę jaką ma, nikt przez przypadek nie ma globala albo orła.
@Wojtex28: mam u siebie 40 meczy turniejowych wygranych, gdzie na ostatnie 25 przegralem 2 (ale i tak w przegranej drużynie otwieralem tabele), w wygranych meczach większość to 1 albo 2 miejsca i moja ranga to niezmiennie s2 :-). Doczytałem, że to prawdodobnie przez to że na moje pierwsze 10 wygranych meczy turniejowych przegralem drugie tyle. Grałem wcześniej 1.6 i nie potrzebnie tak szybko turniejowe zacząłem grać. Niby gram 4 fun ale
@psychob: Ale w takich przypadkach to już nie jest takie oczywiste, jak ktoś wszedł do DMG to mimo wszystko coś w tych łapach i głowie ma.

@Defuzer: Wcale nie czytałem tego po milion razy, wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niepewność swoją drogą to mit, ale to już inna kwestia i można by się nad tym zastanawiać tygodniami :/

@Dayard: "globala albo orła" nie ma, ale
@StarszyOgnioMistrz: Je też nie jestem w 100% pewny, ale słyszałem sporo opinii, że własnie grając jedną mapę najszybciej idzie wbić rangę, ale widzisz do czego zmierza ta dyskusja ( ͡° ͜ʖ ͡°) To konto mam głęboko w poważaniu, liczy się dobra zabawa i nadal się będę dobrze bawił, więc nie mam jakiegoś szczególnego parcia na to, a Dust 2 zawsze spoko ( ͡ ͜ʖ
@Wojtex28: Ja niedawno od jednego z mirków wyrwałem konto z tym słynnem hehe silverem (s2 dokładnie) i bodajże 17 wygranymi, więc stosunek wygranych do porażek raczej nie był powalający. Obecnie po 17 wygranych z rzędu jest s4 (z dużą szansą na kolejny awans po następnej wygranej, ostatni awans miałem 4 wygrane temu). Te całe rozkminy na temat systemu rang to tylko teoria, bo nikt jeszcze nie opracował żadnego sprawdzonego wzoru.
@Dayard: No chyba nie. Ja mam (od wczoraj) gn1, a już 11 razy wracałem do silvera. Dopiero po 8 (sic!) wygranych pod rząd awansowałem. Gram z kumplami z szeryfów/mge a mimo to często otwieram bądź jestem drugi. Każdemu silverowi polecam uzbroić się w cierpliwość i dobrą ekipę, bo mimo iż byłem w gn4 to i tak spadłem do tego silvera...

Rangi w csie są strasznie popsute, a brak jakichkolwiek statystyk ELO
@Wojtex28: Widać każdy ma inne doświadczenia;P Ja po 10 pierwszych meczach dostałem gn3, kolejne 2 czy 3 wygrane podbiły mnie na gn4, potem dwa przegrałem, po czym 2 lub 3 wygrałem i wskoczył kałach (chyba 17 wygranych łącznie) :) Teraz mam 20 wygranych i nadal kałach. Inna sprawa, że trochę godzin w csa pograłem zanim zacząłem grać mm.