Wpis z mikrobloga

@moj_kot_mnie_obserwuje: Może dlatego, że stanowią wagę ciężką w UE? Drugi po Niemczech najludniejszy kraj UE, który za kilkanaście lat Niemcy wyprzedzi, ze względu na korzystny przyrost naturalny. Piąta potęga ekonomiczna świata (druga Europy). Druga potęga militarna Europy (po UK). Nie no, przegrywy.
  • Odpowiedz
Przyrost naturalny Francji nie opiera się również na ludziach chętnych do pracy, ale na ludziach chętnych do socjalu, ludziach o innej mentalności.


@moj_kot_mnie_obserwuje: Nie zgodzę się z tym. Tutaj raport Insee, francuskiego GUSu. Można tutaj przeczytać m.in., że wyższa płodność imigrantek (2,6 dzieci na kobietę) mimo że wyższa od płodności Francuzek (1,9 na kobietę) nie podwyższa znacząco łącznego współczynnika, bo imigrantek w wieku rozrodczym jest ponad 10x mniej.

Coś o
  • Odpowiedz
@bruceivins: Napisałem o tym, cumplu, w komentarzu powyżej. Większa płodność imigrantek podbija ogólny współczynnik dzietności o mniej niż 0,1 dziecka na kobietę. Aktualnie Francuzi chcą mieć dzieci, co za 30 lat ma przełożyć się na wyprzedzenie Niemiec.
  • Odpowiedz