Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję laptopa lekkiego (raczej poniżej 15 cali), mocnego (bo programowanie), z dobrą baterią i na Win (więc wszelkie Maci odpadają). Najlepiej z dyskiem SSD
Zastanawiałem się nad Dell XPS 13 (http://allegro.pl/dell-xps-13-9333-i7-256ssd-8g-full-hd-dotyk-win7-i5051801140.html ), ale on ma dotykową, a co za tym idzie błyszczącą matrycę, wolałbym matową, a na dotyku mi nie zależy.

Coś polecicie?

Co do budżetu, to chciałbym się zamknąć do 5k, chyba że coś będzie warte tych 6k, ale to już totalne maksimum.

#laptop #laptopy #pytanie #kiciochpyta no i pozwolę sobie zawołać naszego wykopowego eksperta @Pustulka
  • 25
@kamilz88: Do programowania naprawdę polecałbym Macbooka Pro. Jeśli jednak potrzebujesz Windowsa to nie ma sensu, bo siłą Maków jest właśnie OS. Dysk SSD zazwyczaj bardziej opłaca się kupić osobno. 8 GB ramu to absolutne minimum, procesor w praktyce nie ma aż takiego znaczenia, i5 w zupełności wystarczy. Zwróć też uwagę na układ klawiatury, ten model co pokazałeś ma pionowy enter (na foto) ja bym tak nie dał rady pracować.
@kamilz88:
Widzę, że podałeś outlet, więc jeżeli tobie no przeszkadza to tobie nie przeszkadza to zdecydowanie: Dell E7440(musisz przenieść na siebie gwarancję), Lenovo Thinkpad T440s(tutaj przy outlecie lenovo czasem chce paragon zakupu i teoretycznie gwarancja może nie obowiązywać drugiego właściciela), HP Elitebook 840(najłatwiej z gwarancją, bo jest ważna na numer seryjny) i generalnie z tych laptopów często wybierają programiści plus macbook pro 13.

Ale mógłbyś trochę poczekać aż się pojawią outlety